بنظر می رسد با موفقیت دو قسمت قبلی National Treasure ، ساخت قسمت سومش بسیار محتمل می باشد و هر دو Jerry Bruckheimerتهیه کننده و کارگردانJon Turteltaub نیز باز خواهند گشت و به عقیده ی آنها فیلمنامه در مرحله ی کامل شدن قرار دارد . Jon Turteltaub در مصاحبه ای که به منظور اکران جدیدترین فیلمش بنام Last Vegas انجام داد ، در رابطه با پروژه ی National Treasure 3 اعلام داشت که بزودی و در چند سال آینده این فیلم ساخته خواهد شد .

قسمت اول National Treasure در سال ۲۰۰۴ توانست ۳۴۷,۵ میلیون دلار فروش کند و دنباله ی آن تحت عنوانNational Treasure: Book of Secrets محصول سال ۲۰۰۷ نیز بیش از ۴۵۷,۳ میلیون دلار بنامش ثبت شده است .

در کریسمس ۲۰۱۱ شنیده ها نشان از ساخت قسمت سومی از این دنباله را نشان می داد اما حال در نزدیکی کریسمس۲۰۱۳ قرار داریم و هیچ خبری از National Treasure 3 نمی شنویم . براساس گفته های Jon Turteltaub ، کمپانیDisney خواستار این فیلم بوده و این کارگردان نیز علاقه مند به ساخت یک سه گانه بوده است اما نوشتن یک فیلمنامه ی ماجراجویانه و تاریخی که آثاری از واقیعت داشته باشد کار آسانی نیست و تمام این مدت مشغول جمع و جور کردن یک داستان مناسب بوده اند .

وی در ادامه افزود :” Jerry Bruckheimer نیز بشدت دنبال National Treasure 3 می باشد و مطمئن هستم در کمتر از دو سال دیگر فیلمبرداری این پروژه آغاز خواهد شد . ما می خواهیم تا چیز متفاوتی نسبت به قسمت های قبلی بسازیم ، فیلمی که علاوه بر نگه داشتن المنت های اصلی از قسمت اول ، اما موارد جدیدی هم به تماشاگران ارائه کند “. اما مشکل اصلی این پروژه که البته Jon Turteltaub اشاره ای به آن نکرده مربوط می شود به همان مسائل همیشگی حق ساخت و مشکلات Jerry Bruckheimer با Disney .


درست در ماه گذشته Disney تصمیم گرفت تا با تهیه کننده ی سری فیلمهایPirates of the Caribbean ، National Treasure ، Prince of Persia و The Lone Ranger بنام Jerry Bruckheimer پس از ۲۰ سال قطع همکاری کند . به عقیده ی بسیاری که دلیل این جدایی شکست The Lone Ranger در باکس آفیس می باشد ، Disney همچنان در رابطه با پروژه هایی از جمله Pirates of the Caribbean 5و National Treasure 3 سهم دارد و کاملا مشخص نیست که پروژه ایی مانند National Treasure 3 بطور کامل در اختیارJerry Bruckheimer قرار دارد یا متعلق به کمپانی بزرگ Disney می باشد ، حال اگر Jerry Bruckheimer دارنده ی حق امتیاز این پروژه باشد ، ممکن است وی علاقه داشته باشد تا این فیلم را با همراهی یک کمپانی دیگر بسازد که مسلما در این حالت با برنامه ی زمانی Jon Turteltaubمناسب نخواهد بود .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم