«برد پیت»، «خاویر باردم»، «مایکل فاسبندر»، «پنه لوپه کروز» و «کامرون دیاز» هم نتوانستند فروش خوبی را در اولین هفته نمایش رقم بزنند.

فیلم «مشاور»، جدیدترین ساخته «ریدلی اسکات» با حضور بازیگران سرشناس سینمای جهان اکران آغازین ناموفقی را در سینماهای آمریکا تجربه کرد. «برد پیت»، «خاویر باردم»، «مایکل فاسبندر»، «پنه لوپه کروز» و «کامرون دیاز» بازیگران سرشناس هالیوودی نتوانستند فروش خوبی را در اولین هفته نمایش برای فیلم «مشاور» ساخته جدید «ریدلی اسکات» رقم بزنند و این فیلم تنها توانست به فروش ناامیدکننده 9 میلیون دلار در اولین هفته نمایش خود در آمریکا دست یابد.

«کورمک مک کارتی»، فیلمنامه نویس فیلم اسکاری «جایی برای پیرمردها نیست» نگارش فیلمنامه «مشاور» را به عنوان اولین فیلمنامه اصلی خود بر عهده داشت که درباره یک وکیل طمع کار با بازی فاسبندر است که گرفتار یک مافیای مواد مخدر می شود.

فیلم «مشاور» تا کنون یکی از ضعیف ترین ساخته های اسکات در گیشه سینماها بوده است، در حالی که پیش از این فیلم رمانتیک کمدی «یک سال خوب» با بازی «راسل کرو» عملکردی حتی ضعیف تر را رقم زد و در هفته اول فروش در نوامبر 2006 تنها 3.7 میلیون دلار فروخت و در نهایت به فروش داخلی 7.5 میلیون دلاری و فروش جهانی 42 میلیون دلار دستی یافت.

فیلم «قلمروی بهشت» به عنوان بزرگترین پروژه تاریخ ریدلی اسکات نیز در سال 2006 به سرنوشتی مشابه در سینماهای آمریکا دچار شد و در اولین هفته نمایش تنها 19.6 میلیون دلار فروخت، اما بعدها به لطف فروش 164 میلیون دلار در گیشه خارجی این کمبود تا حدودی جبران شد.

با این وجود «ریدلی اسکات» یکی از برجسته ترین کارگردانان و تهیه کنندگان هالیوود محسوب می شود که فیلم هایی چون «پرومته»، «گلادیاتور»، «گانگستر آمریکایی» و «بیگانه» را در کارنامه سینمایی اش دارد.

کمپانی فاکس قرن بیستم همچنان به اسکات وفادار است و این کارگردان در حال حاضر مشغول فیلمبرداری فیلم پرهزینه «اسکروس» با بازی کریستین بیل در نقش حضرت موسی (ع) است که قرار است از 12 دسامبر 2014 اکران خود را در آمریکا آغاز کند.


----------------------

منبع: ایسنا