پس از چند هفته گمانه زنی درمورد تغییر تاریخ اکران درام مالی «گرگ وال استریت» و نمایش آن در سال 2014، سه فرد نزدیک به این پروژه تایید کردند فیلم جدید مارتین اسکورسیزی که پارامونت پیکچرز توزیع*کننده آن است، 25 دسامبر (4 دی) در روز کریسمس روی پرده می رود تا بخت حضور در رقابت جوایز اسکار 2014 را داشته باشد.

با این حال، به احتمال زیاد پارامونت تاریخ اکران فیلم «جک رایان: عضو جدید سایه» ساخته کنت برانا را - که قرار است روز کریسمس اکران شود - به اوایل 2014 تغییر خواهد داد.

«گرگ وال استریت» ابتدا قرار بود 15 نوامبر همزمان با آغاز فصل جوایز سینمایی به نمایش درآید، اما اسکورسیزی و تلما شونمیکر، تدوین گر هنوز فیلم را تمام نکرده اند و امکان نداشت فیلم تا آن تاریخ آماده شود. تازه ترین نسخه فیلم حدود سه ساعت شده است.

«گرگ وال استریت» بر مبنای کتاب خاطرات پرفروش جردن بلفورت کارگزار بورس سابق اهل لانگ آیلند ساخته شده و روایتی از ظهور و سقوط دراماتیک بلفورت در وال استریت، همین طور سبک زندگی پرآشوب و زندگی شخصی پرتلاطم او شامل اعتیادش به مواد مخدر و الکل است.

لئوناردو دی کاپریو در این فیلم نقش جردن بلفورت را بازی می کند که سال 1998 به جرم جعل اوراق بهادار و پولشویی محکوم شد و 22 ماه را در زندان فدرال گذراند.

متیو مکاناهی، جونا هیل، ژان دوژاردن، راب راینر، کایل چندلر، مارگوت رابی، جان برنتال، کریستین میلیوتی، پی. جی. بیرن و ایتن ساپلی دیگر بازیگران «گرگ وال استریت» هستند.

«گرگ وال استریت» پنجمین همکاری اسکورسیزی و دی کاپریو پس از فیلم های «دار و دسته نیویورکی»، «هوانورد»، «مردگان» و «شاتر آیلند» است.

پارامونت سال 2009 نیز اکران «شاتر آیلند» اسکورسیزی را به سال 2010 تغییر داد، اما آن فیلم یک رقیب جدی برای اسکار حساب نمی شد. اسکورسیزی دو سال پیش با فیلم سه بعدی «هوگو» یکی از بازیگران اصلی فصل جوایز سینمایی بود.


منبع:خبر آنلاین