نام کامل: Edward Maurice Charles Marsan
تولد:9 ژوئن سال 1968
لندن،انگلستان
پیشه:بازیگر
سال های فعالیت:1987_تاکنون
همسر(ها): Janine Schneider

ادی مارسن هنرپیشه انگلیسی بیشتر برای ایفای نقش در فیلم های Gangster No. 1 ، Sixty Six ، Sherlock Holmes: A Game of Shadows ، The Best of Men و The World's End شناخته شده است.


ابتدای زندگی:

وی در یک خاواده از طبقه ی کارگر به دنیا آمد.پدرش راننده کامیون و مادرش آشپز مدرسه بود.در ابتدا کار آموزی خود را به عنوان یک چاپگر آغاز کرد.قبل از شروع به کار خود در تئاتر در تلویزیون فعالیت کرد.او از آکادمی تئاتر Mountview فارغ التحصیل شد.سپس برای ادامه تحصیلات خود به آکادمی علوم بازیگری و کارگردانی رفت.


زندگی حرفه ای :

اولین حضور تلویزیونی وی در سال 1992 در سریال The Piglet Files در نقش فردی به نام یاب بود.یکی از قابل توجه ترین حضور وی در تلویزیون در سریال طنز Game On بود.این سریال اولین تجربه حضور وی درتلویزیون بود. در این سریال به عنوان یک دزد بانک بیمهارت به ایفای نقش پرداخت.همچنین در یک اپیزود از Merlin به نام Love in the Time of Dragons حضور یافت.در سال 2012 در سریال The Best of Men در نقش Dr Ludwig Guttmann به ایفای نقش پرداخت.مارسن در فیلم های متعدد و متنوعی حضور یافته است.و از این نظر دارای کارنامه درخشانی در هالیوود می باشد.او در نقش بازرس Lestrade در فیلم شرلوک هولمز حضور یافت.
او اخیرا در سریال Ray Donovan بازی کرده است. در این سریال در نقش Terry Donovan است.تری برادر شخصیت اصلی سریال با بازی لیو شریبر است.


زندگی شخصی:

او در سال 2002 با Janine Schneider ازدواج کرد.آنها دارای چهار فرزند می باشند.فیلموگرافی

این مطلب بصورت اختصاصی برای " انجمن تخصصی رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و درج لینک بلامانع می باشد.