نام کامل: Melissa Joan Hart
تولد:18 آپریل 1976
اسمیت تاون، نیویورک، آمریکا
پیشه:بازیگر، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده، خواننده
سالهای فعالیت:1985_تاکنون
همسر(ها): Mark Wilkerson

Melissa Joan Catherine Hart هنرپیشه ی آمریکایی بیشتر برای نقش هایش در سریال های تلویزیونی Clarissa Explains It All ، Sabrina the Teenage Witch و Melissa & Joey شناخته شده است.


ابتدای زندگی:

هارت در اسمیت تاون متولد شد.وی نخستین فرزند پائولا(تهیه کننده و استعداد باب)و ویلیام هارت(نجار و کارآفرین ) بود.پدر و مادرش پس از او صاحب چهار فرزند دیگر به نام های Trisha, Elizabeth, Brianو Emily شدند.در سال 1990 پدر و مادرش از هم جدا شدند.پس از آن او به همراه مادر و خواهرو وبردارهایش به نیویورک رفتند.در سال 1994 مادرش با مجری تلویزیون Leslie Gilliams ازدواج کرد.پدر ملیسا نیز مجددا ازدواج کرد.در سن نوجوانی از تنبلی چشم راست خود مطلع شد اما به فعالیت بازیگری خود ادامه داد. او معتقد بود که این مشکل نمیتواند حرفه اش را تحت تاثیر قرار دهد.


زندگی حرفه ای:

ملیسا به عنوان جوانترین عضو گروه در اجاری دو نمایشنامه حضور داشت. اولی Beside Herself بود که در سال 1989 اجرا شد . و دومی در سال 1990 به نام Imagining Brad بود. او در حال حاضر در کانکتیکات زندگی می کند. از وی دو آلبوم در سبک راک-پاپ منتشر شده است به نام های "This is What Na Na Means" (سال 1994) و "Sabrina, the Teenage Witch: The Album" (سال 1998). در سال 1986 نقش کوتاهی در Crocodile Dundee ایفا کرد که از فیلم حذف شد.در سال 1997 برای ایفای نقش در Adrian Lyne's Lolita تست بازیگری داد. در سال 1996 بازی در نقش "Sidney Prescott در فیلم ترسناک Scream به وی پیشنهاد داده شد. به عنوان شخصیت Sabrina Spellman در شش سریال مختلف به ایفای نقش پرداخته است که شامل: the Teenage Witch ، Clueless ، Boy Meets World، You Wish ، Teen Angel و Robot Chicken می باشند.


زندگی شخصی:

در 19 جولای سال 2003 وی با موسیقی دانی به نام Mark Wilkerson ازدواج کرد.آنها دادای سه فرزند به نام های Mason ، Braydon و Tucker McFadden می باشند. سرگرمی وی جمع آوری نقاشی های بزرگ پیکاسو است.
دیگر سرگرمی های وی شامل:اسکی، هاکی و تماشای تلویزیون(بخصوص بسکتبال)، فیلم ، گیتار، فلوت و نقاشی می باشند.


فیلموگرافی


فیلم هاسریال های تلویزیونی
این مطلب بصورت اختصاصی برای " انجمن تخصصی رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و درج لینک بلامانع می باشد.