نام کامل: Joseph Lawrence Mignogna, Jr.
تولد:20 آوریل سال 1976
فیلادلفیا، پنسیلوانیا، ایالت متحده آمریکا
نام های دیگر: Joe Lawrence, Joseph Lawrence
پیشه:بازیگر، خواننده، ترانه سرا
سالهای فعالیت:1982_تاکنون


Joseph "Joey" Lawrence هنرپیشه و خواننده ی آمریکایی بیشتر برای ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی Gimme a Break! ، Blossom ، Brotherly Love و Melissa & Joey شناخته شده است.


ابتدای زندگی:

وی فرزند دونا(معلم سابق مدرسه ابتدایی) و جوزف لارنس (کارگزار بیمه) است.نام خانوادگی خانواده او در دوران کودکی اش به "لارنس" تغییر یافت.او دارای دو برادر جوانتر به نام های متی و اندرو می باشد که آنها نیز بازیگر هستند. برای تحصیلات دانشگاهی به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی پیوست.زندگی حرفه ای:

اولین نقش لارنس در تبلیغ تجاری Cracker Jack بود. در سال 1983وی در نقش جویی داناوان در سریال طنز تلویزیونی Gimme a Break! بازی کرد. او بازی در این نقش را ادامه داد تا اینکه در سال 1995 این سریال به اتمام رسید.در فاصله ی بین سال های 1991 تا 1995 وی در سریال تلویزیونی Blossom به ایفای نقش پرداخت.همچنین در سریال های Brotherly Love و Run of the House نیز حضور یافت. در برنامه های تلویزیونی مثل American Dreams و CSI: NY به عنوان مهمان حضور یافت.یکی از بهترین فیلم های لارنس Urban Legends: Final Cut در سال 2000 بود که در این فیلم با ستارگانی چون Jennifer Morrison ، Matthew Davis و Hart Bochner همبازی بود.در سال 2009 با بازی درفیلم تلویزیونی My Fake Fiancé همبازی ملیسا جوان هارت شد.این سریال بینندگان بسیار زیادی داشت و توانست رکورد بیشترین تعداد بیننده در فصل اول را داشته باشد.
در آگوست سال 2010 بازگشت دوباره لارنس به تلویزیون و شبکه ی abc با بازی در سریال Melissa & Joey صورت پذیرفت.که در این سریال در نقش مقابل ملیسا جوان هارت به ایفای نقش پرداخت.در این سریال هارت در نقش زنی است که یک پرستار بچه را برای مراقبت از خواهر زاده اش استخدام کرده است.


زندگی شخصی:

لارنس در سال 2002 با میشل ولا ازدواج کرد.آنها در سال 2005 از یکدیگر جدا شدند.اوبا همسر دومش Chandie Yawn-Nelson در جولای سال 2005 ازدواج کرد.آنها صاحب دو دختر میباشند.


فیلموگرافی

فیلم ها


سریال های تلویزیونی
این مطلب بصورت اختصاصی برای " انجمن تخصصی رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و درج لینک بلامانع می باشد.