نام کامل: George William Bailey
تولد:27 آگوست سال 1994
پورت آرتور، تگزاس، ایالات متحدا آمریکا
پیشه:بازیگر
ساهای فعالیت:1974_تاکنون
همسر(ها): Eleanor June Goosby
(1999_1996)

George William "G.W." Bailey هنرپیشه ی آمریکایی در فیلم های درام بسیاری حضور یافته است که یکی از شتاخته شده ترین آنها نقش Luther Rizzo در سریال تلویزیونی M*A*S*H است.در سریال جنایی و درام The Closer در نقش کارآگاهLouie Provenza حضور یافت.او اخیرا در سریال Major Crimes که به نوعی اسپین آف سریال The Closer بود نیز به نقش آفرینی پرداخت.
وی در دبیرستان توماس جفرسون به تحصیل پرداخت.سپس به دانشگاه لامر و اندکی بعد به دانشگاه تگزاس رفت.در اواسط سال 1960 تحصیل در دانشگاه را رها کرد و در انجمن تئاتر به کار پرداخت.نخستین فیلمی که در آن به ایفای نقش پرداخت A Force of One نام داشت.پس از آن در نقش Rizzo در سریال M*A*S*H نقش آفرینی کرد.در سال 1993 به کالج برگشت و در می سال بعدش توانست فارغ التحصیل شود. در کارهای تلویزیونی مانند Starsky and Hutch ،Charlie's Angels نیز نقش آفرینی کرده است.از هنگامی که تشخیص داده شد وی مبتلا به سرطان خون است، به طور دواطلبانه برای بنیاد کودکان و نوجوانان کار می کرد و در سال 2001 به عنوان مدیر اجرایی این بنیاد اعلام شد. حرفه ی تئاتر را به عنوان مدیر مرکز تئاترLubbock آغاز کرد. The Closer دومین مجموعه ای بود که او و Tony Denison به عنوان بازیگر در آن قرار داشتند.نخستین فیلم با بازی این دو در کنار هم در سریال Under Cover در سال 1991 بود که موضوع آن در مورد سازمان سیا بود.در ژانویه سال 2010 در سریال Major Crimes به ایفای نقش پرداخت.


فیلموگرافی
این مطلب بصورت اختصاصی برای " انجمن تخصصی رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و درج لینک بلامانع می باشد.