Guillermo del Toro بزرگ تابستان امسال با فیلم عظیم نبرد هیولا ها و روبات هایش بنام Pacific Rim چندان شروع خوبی نداشت و درحالیکه کمپانی Warner Bros بودجه ای عظیم برای این پروژه در دسترس Del Toro قرار داد اما جهت بادهای باکس آفیس و تابستان آنچنان با مزاغ این فیلم جور نبودند و تنها توانست به فروش ۴۰۷,۵ میلیون دلاری در بازار جهانی دست یابد . اما Guillermo del Toro از آن دسته فیلمسازانیست که در همه حال پنجره ای امید برای ساخت دنباله در فیلمهایشان باز می گذارند و در این مورد هم Warner Bros اجازه ی ساخت قسمت دوم را به شرط موفقیتPacific Rim در باکس آفیس صادر خواهد کرد .

حال با وجود اینکه همچنان بسیاری منتظرند تا دستور ساخت دنباله توسط کمپانی سازنده بزودی صادر شود ، اما نویسنده ، کارگردان و تهیه کننده Guillermo del Toro بتازگی صحبت هایی کرده است و اعلام کرده وی بهمراه نویسنده قسمت اولTravis Beacham مشغول نوشتن فیلمنامه ی Pacific Rim 2 می باشند . خالق Pan’s Labyrinth در اینباره گفته :”بله درست است ، ما بسختی مشغول کار بروی داستان قسمت دوم هستیم . من و تراویس سرگرم نوشتن فیلمنامه هستیم ، پس بله این پروژه هنوز فعال است . دستور ساخت یا توقف دنباله بالاتر از قدرت من است اما تا آخرین مرز خودم ، پروژه را جلو می برم “.

نسخه ی Blu-ray این فیلم که در چند روز گذشته منتشر شده است تاکنون مورد توجه بسیاری قرار گرفته و لازم به ذکر می باشد میزان فروش نسخه ی Blu-ray هرگز تاثیری در توقف ساخت Pacific Rim 2 ندارد و مسلما بزودی یا با پایان یافتن فیلمنامه ی قسمت دوم ، کمپانی Warner Bros نیز تصمیم اش در این رابطه را اعلام خواهد کرد . البته این موضوع نیز هنوز بطور کامل مشخص نشده که حق ساخت این پروژه در دستان Legendary Entertainment قرار دارد یا Warner Bros ، و از آنجا که این دو دیگر با یکدیگر همکاری نمی کنند ، ابتدا باید به این سوال جواب درستی داده شود .

در آخر ،Guillermo del Toro هم برای دو سال دیگر وقت آزادی نخواهد داشت که ممکن است کمی با صندلی کارگردانی Pacific Rim 2 فاصله بگیرد ، وی در حال حاضر مشغول فیلمبرداری قسمت pilot سریال The Strain برای شبکه ی FX و پس از آن در ماه فبریه ساخت فیلم جدیدش بنام Crimson Peak آغاز خواهد شد .

منبع:خبرگزاری آریا فیلم