درام پر هیجان و فضایی «جاذبه» در حالی اکران خود را در بیش از 3 هزار و 500 سینمای آمریکای شمالی آغاز کرده که در دومین هفته اکران با 44 میلیون و 300 هزار دلار موفق شد عنوان پرفروشترین فیلم این هفته را بدست آورد. جاذبه فیلمی به کارگردانی آلفونسو کوارون است که دو بازیگر برگزیده جایزه اسکار مانند جورج کلونی و ساندرا بولاک در آن ایفای نقش کرده اند. داستان فیلم درباره گم شدن دو فضانورد در کهکشان است. مجموع فروش این فیلم در دو هفته اکران به 123 میلیون و 400 هزار دلار رسیده است.
درام شرح حال گونه و جنایی «کاپیتان فیلیپس» از 11 اکتبر اکران خود را در بیش از 3020 سینمای آمریکای شمالی آغاز کرده و در اولین هفته اکران با 26 میلیون دلار عنوان دوم پرفروشترین فیلم هفته را از آن خود کرده است. کاپیتان فیلیپس فیلمی به کارگردانی پل گرین گراس است و بیل ری فیلمنامه آن را بر اساس کتاب ریچارد فیلیپسنوشته است. داستان فیلم با بازی تام هنکس ، ماجرای واقعی یک کاپیتان نیروی دریایی به نام ریچارد فیلیپس است که به دام دزدان دریایی سومالی می افتد.
انيميشن كمدي و خانوادگي «ابري با احتمال بارش كوفته قلقلي 2» در حالي اكران خود را از 27 سپتامبر آغاز كرده است كه در هفته سوم اكران با 14 ميليون و 200 هزار دلار موفق شد عنوان سومین فيلم پرفروش گيشه سينماهاي آمريكاي شمالي را بدست آورد. اين انيميشن به كارگرداني «كادي كامرون» و «كريس پرن» داستان مخترعي به «فلينت لاكوود» است كه پس از اختراع بارش كوفته قلقلي به خدمت كمپاني «لايو» درمي آيد ولي مجبور مي شود كمپاني را به خاطر اختراعي عجيب در تبديل كردن مواد غذايي به حيوانات ترك كند. مجموع فروش این فیلم درسه هفته اکران به 78 میلیون دلار رسیده است.
اکشن پرهیجان و جنایی «مچت می کشد»(Machete Kills) از 11 اکتبر اکران خود را در بیش از 2500 سینمای آمریکای شمالی آغاز کرده و با 3 میلیون و 800 هزار دلار در جایگاه چهارم جدول پرفروشترینها قرار گرفته است. این فیلم به کارگردانی رابرت رودریگوئز ،ماجرای تعقیب مچت توسط دولت آمریکا است که در نهایت با او در مکزیک در حالی که مشغول معامله اسلحه است، مواجه می شوند. دنی تریو، الکس وگا و مل گیبسون بازیگران اصلی این فیلم هستند.
بدو بدو
به کارگردانی برد فرمن و با بازی بن افلک و جاستین تیمبرلیک در دومین هفته اکران در بیش از 3 هزار سینمای آمریکای شمالی با 3 میلیون و 700 هزار دلار پنجمین فیلم پرفروش هفته شد. این فیلم که با بودجه 30 میلیون دلاری تولید شده ، داستان رقابت دو قمارباز حرفه ای اینترنتی برای کسب رکورد بالاترین درآمد را به تصویر می کشد. مجموع فروش این فیلم در دو هفته اکران به 14 میلیون و 100 هزار دلار رسیده است.
فیلمهای زندانیان، موذی، جنون سرعت، دان جان، و Baggage Claim به ترتیب در رتبه های ششم تا دهم جدول قرار دارند.


منبع:سینماخبر