کمپانی ۲۰th Century Fox بتازگی تاریخ اکران فیلم The Maze Runner را که براساس کتابی به همین نام نوشته یJames Dashner ساخته خواهد شد ، تغییر داد و از ماه فبریه به ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ منتقل کرد و بنظر می رسد همه جوره از روند پیشرفت ساخت این پروژه به کارگردانی Wes Ball خوش حال و راضی می باشد .حال براساس آخرین اخبار بما نشان می دهد که این رضایت باعث شده تا Fox حق ساخت کتاب دوم از دنباله ی The Maze Runner را نیز بخرد که در اصل ۴ کتاب هستند .


کتاب دوم The Scorch Trials نام دارد و این کمپانی T.S. Nowlin را استخدام کرده است تا فیلمنامه ی این دنباله را بنویسد ، T.S. Nowlin از جمله کسانیست که بروی فیلمنامه ی بازسازی The Fantastic Four کار کرده اند اما آن فیلمنامه هرگز به مرحله ی ساخت نرسید .

هنوز تاییدیه ی کامل از طرف Fox برای این دنباله صادر نشده است اما مسلما اگر فیلمنامه ی T.S. Nowlin نمای خوبی داشته باشد این کمپانی بسراغ ساخت آن خواهد رفت و همچنین امکان ساخت قسمت دوم درست قبل از اکران The Maze Runner نیز وجود دارد و موفقیت این فیلمها باعث ساخت دو کتاب بعدی خواهد شد . پروژه The Scorch Trials همچون The Amazing Spider-Man 2 پیش می رود اما با توجه به عاقبت The Mortal Instruments: City of Bones در باکس آفیس که باعث شد تا ساخت دنباله اش بنام The Mortal Instruments: City of Ashes در انتظار بماند ، کمی ما را به فکر وا می دارد .


علاوه بر توضیحات بالا ، این موضوع نیز مشخص شده است که Wes Ball به عنوان مشاور در فیلمنامه ی T.S. Nowlinحضور خواهد داشت که نشان می دهد Fox در نظر دارد تا برای قسمت دوم وی را برای صندلی کارگردانی باز گرداند .

Dylan O’Brien
در نقش اصلی قسمت اول حضور دارد و داستان این فیلم در مورد گروهی نوجوان است که در محلی عجیب بنام The Glade از خواب بیدار می شوند اما پس از بیداری دیگر هیچ چیزی را بیاد نمی آورند و نه تنها نمی دانند که چگونه وارد این محل شده اند ، بلکه حتی اسم خودشان را هم فراموش کرده اند . آنها که سرانجام مجبور می شوند راهی برای خلاصی از آنجا پیدا کنند با مارپیچی تو در تو روبرو می شوند که اطرافش را دیوار های غظیم و سیاه در برگرفته است و در ورودی اش همیشه باز نیست .

منبع:خبرگزاری آریا فیلم