سری بازی های Angry Birds ساخته ی Rovio آنقدر معروف و محبوب شده اند که چندین انیمیشن سریالی و عروسک براساس آنها ساخته و تولید شد ه است و در گذشته نیز اعلام شد کمپانی Sony هم بدنبال ساخت یک انیمیشن سینمایی ۳D CG براساس این شخصیت های عصبانی می باشد . Sony Pictures چند ماه قبل Jon Vitti از برنامه ی تلویزیونی Saturday Night Live و همچنین The Critic و The Larry Sanders Show و King of the Hill و The Office و از همه مهمتر کارتون سریالی محبوب و موفق The Simpsons را به این پروژه اضافه کرد تا فیلمنامه ی Angry Birds را بنویسد .


حال براساس آخرین اخبار کارگردانان این پروژه نیز مشخص شدند و اشخاص صاحب نامی نیز هستند . براساس همین اخبار Fergal Reilly از Hotel Transylvania و Clay Kaytis از Wreck-It Ralph سکان داران این پروژه خواهند بود . هردوی این کارگردانان از افراد حضور داشته در کمپانی Disney می باشند و مخصوصا Clay Kaytis بمدت ۱۹ سال در این کمپانی فعالیت داشته که شامل Tangled ، انیمیشن کوتاه Tangled Ever After می شود و همچنین انیمیشن Wreck-It Ralph از ساخته های وی می باشد که این عنوان نه تنها نامزد اسکار شد ، بلکه در باکس آفیس توانست بیش از۴۷۱,۲ میلیون دلار فروش کند ، در آخر انیمیشن آماده ی اکران Frozen و انیمیشن کوتاه و برنده ی اسکار Papermanدر کارنامه ی کاری Clay Kaytis وجود دارند .

اما Fergal Reilly در سال ۲۰۰۳ به عنوان گرافیست به کمپانی Sonyپیوست و از آن سال به بعد انیمیشن های Cloudy with a Chance of Meatballs , Hotel Transylvania و Cloudy with a Chance of Meatballs 2 با همکاری او ساخته شده اند . وی همچنین در پروژه های Spider-Man 2 و The Iron Giant به عنوان گرافیست حضور داشته است که کارگردانی چند پروژه ی انیمیشنی نیز در کانامه اش ثبت شده است . در آخر Hotel Transylvania که یکی از موفق ترین انیمیشن های سال خودش نامیده می شود از ساخته های Fergal Reilly می باشد و این انیمیشن در باکس آفیس ۳۴۶,۹ میلیون دلار فروش کرد .

سریالی بنام Angry Birds Toons نیز در حال پخش می باشد، که داستان این انیمیشن به این صورت می باشد کهپرندگان خشمگین در جزیره ی زندگی می کنند که تحت حاکمیت خوک ها است . و این پرندگان خشمگین باید از تخم های خود و آینده ی انها در مقابل این خوک ها مراقبت کنند . در این انیمیشن کارکتر های Red و Chuck , Matilda , Bomb , Blues و Terence حضور دارند .


انیمیشن Angry Birds در تاریخ ۱ جولای ۲۰۱۶ اکران می شود .

منبع:خبرگزاری آریا فیلم