مارتین فریمن در مجموعه تلویزیونی «فارگو» نقش یک کارگزار بیمه را بازی می کند.مارتین فریمن، بازیگر بریتانیایی نقش دکتر واتسن در سریال «شرلوک» در این فیلم نقش لستر نیگارد، کارگزار زن ذلیل بیمه را بازی می کند که براساس شخصیت ویلیام اچی. میسی در فیلم «فارگو» طراحی شده است.

«فارگو» در 10 قسمت و براساس فیلم برادران کوئن به همین نام ساخته می شود، اما داستان «جنایی واقعی» کاملا جدیدی را روایت می کند و در آن پرونده ها و شخصیت های جدیدی حضور دارند. طنز و خون ریزی که مایه اصلی فیلم کوئن ها بود در متن سریال نیز وجود دارد.

فریمن که با بازی در نسخه بریتانیایی سریال «اداره» (The Office) به شهرت رسید با بازی در «شرلوک» به چهره ای محبوب بدل شد و بعد در فیلم «هابیت» ساخته پیتر جکسن نیز نقش بیلبو بگینز را بازی کرد که دو دنباله هم دارد. فصل جدید «شرلوک» سال 2014 روی آنتن می رود.

متن سریال را نوا هاولی می نویسد و برادرا کوئن مدیرتولید مجموعه هستند. برادران کوئن «فارگو» را سال 1995 ساختند و فیلم سال 1996 در هفت رشته نامزد اسکار شد و در رشته بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بازیگر زن (برای فرانسیس مکدارمند) برنده این جایزه شد.

داستان این فیلم که ترکیبی غریب از کمدی، درام و تریلر است درباره پلیس بارداری است که به دنبال دو خلافکاری است که به دستور یک فروشنده ماشین، همسر او را ربوده اند.

سریال «فارگو» براساس فیلم اسکاربرده «فارگو» ساخته جوئل و ایتن کوئن در شبکه اف ایکس تولید می شود. پیش از این بیلی باب تورنتون قرارداد بازی در نقش نقش لورن مالوو، مردی بی ریشه و سوءاستفاده گر را بسته بود. مالوو در شهری کوچک با کارگزار بیمه ای آشنا می شود و او را فریب می دهد و وارد جاده تباهی می کند.

باب تورنتون برای فیلمنامه «چاقوی ضامن دار» برنده اسکار شد و برای همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل بود، او برای بازی در «یک نقشه ساده» نیز نامزد اسکار بوده است. این بازیگر برای فیلم های «مردی که آنجا نبود»، «یک نقشه ساده»، «راهزنان» و «Bad Santa» نامزد جایزه گلدن گلوب بوده است.

آدام برنستین، کارگردان برنده جایزه امی برای سریال «30 راک» قسمت اول «فارگو» را کارگردانی می کند. او کارگردان اپیزودهایی از سریال های «Breaking Bad»، «خانه دروغ ها»، «پرستار جکی» و «نجاتم بده» است.

فیلمبرداری سریال پاییز امسال در کانادا آغاز می شود و سریال در بهار آینده روی آنتن می رود.

------------

منبع: خبرآنلاین