مریل استریپ و شری دوی دو بازیگر مطرح سینمای آمریکا و هند در یک درام اجتماعی جدید که هنوز نامی برای آن در نظر گرفته نشده با یکدیگر هم بازی می شوند.
اعلام خبر همکاری این دو بازیگر قدیمی سینما با یکدیگر، بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های گروهی هند داشته است.

رسانه های گروهی هند می نویسند مریل استریپ مدتی قبل درام اجتماعی «انگلیسی مینگلیسی» شری دوی را دید و سخت تحت تأثیر آن قرار گرفت.

او که هم فیلم و هم بازی شری روی را پسندید، با این بازیگر تماس گرفت و آمادگی خود برای بازی دریک فیلم مشترک را اعلام کرد.

نزدیکان بازیگر می گویند فیلم نامه ای که وی برای شری دوی فرستاده «کاوبوی ها و هندی ها» نام دارد و قصه آن به نوعی دنباله ای بر «انگلیسی مینگلیسی» است.

قرار است این فیلم را امی رد فورد دختر جوان رابرت رد فورد بازیگر و کارگردان کلاسیک سینمای آمریکا کارگردانی کند. خود رابرت رد فورد هم تهیه کننده فیلم خواهد بود و هنوز معلوم نیست در آن بازی هم خواهد داشت یا خیر.

بانی کاپور تهیه کننده مطرح سینمای هند و همسر شری دوی خبر دریافت فیلم نامه را تائید کرده و گفته اگر دخترش جیوانی آن را بپسندد شری دوی قرار داد بازی در فیلم را امضا خواهد کرد.

بانی کاپور به خبرنگاران گفت شری دوی به دیدگاه دختر نوجوان خود اهمیت بسیار زیادی می دهد و بدون مشورت با وی، بازی در فیلمی را قبول نمی کند.

به نوشته سایت اینترنتی ایندیا اف ام، نکته ای که در رابطه با فیلم «کاوبوی ها و هندی ها» از سوی رسانه های گروهی هند مطرح می شود این است که شری دوی در آن نقش کوتاهی ندارد و میزان نقش او و مریل استریپ برابر و به یک اندازه است.

شری دوی سال قبل پس از ده سال دوری از فعالیت های سینمایی با «انگلیسی مینگلیسی» بازگشت موفقیت آمیز دوباره ای به دنیای سینما داشت.

او در این فیلم که فروش بالایی هم در جدول گیشه نمایش سینماهای هند کرد، در نقش یک زن خانه دار عامی و معمولی ظاهر شد که تلاش می کند زبان انگلیسی را بیاموزد تا بتواند ارتباط بهتری با محیط پیرامون خود داشته باشد.

این فیلم یک بار دیگر شری دوی را نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن مراسم فیلم فیر (اسکار هندی) کرد.


------------

منبع: فارس