آندرس موچیتی فیلم*ساز ایتالیایی*تبار سینما، کارگردانی نسخه جدید مجموعه فیلم «مومیایی» را به عهده می*گیرد. این فیلم به احیای قصه و حال و هوای نسخه اصلی آن می*پردازد.


تهیه*کنندگان این اکشن فانتزی و ماجراجویانه می*گویند با تولید نسخه جدید آن، قصد دارند تولد دوباره فیلم را جشن بگیرند و آن را از نو بسازند.


کمپانی یونیورسال قصد دارد نسخه جدید «مومیایی» را هم تبدیل به یک مجموعه فیلم سینمایی کند. اما هنوز معلوم نیست موچیتی کارگردان قسمت*های بعدی هم خواهد بود یا خیر.


مدتی قبل که قرار بود «مومیایی» جدید جلوی دوربین برود، لی وایزمن (کارگردان «روزی خوب برای مردن»، «یادآوری مطلق» و «زیرزمین») برای کارگردانی آن انتخاب شده بود.


اما به دلیل هم*زمانی کار تولید فیلم دیگر این فیلم*ساز با «مومیایی»، وی از هم*کاری با پروژه انصراف داد و مسئولان کمپانی یونیورسال جست*وجو برای پیدا کردن یک فیلم*ساز جایگزین را شروع کردند.


فیلم*نامه نسخه تازه «مومیایی» را جان اسپایتس نوشته که سال قبل اکشن علمی تخیلی و دلهره*آور «پرومتوس» او فروش خوبی در جدول گیشه نمایش سینماها کرد.


در عین حال، گفته می*شود برای کار نگارش فیلم*نامه «مومیایی» جدید، از چند کتاب مایکل کراتین (خالق کتاب پارک ژوراسیک) الهام گرفته شده است.


قصه فیلم*نامه «مومیایی» تازه سینما فاش نشده و کسی اطلاعی از آن ندارد. ولی گفته می*شود نگاهی مدرن و امروزی به قصه فیلم*نامه نسخه اصلی خود خواهد شد.
آندرس موچیتی که برای کارگردانی نسخه جدید «مومیایی» انتخاب شده،*بهار امسال درام دلهره*آور و فانتزی «مامان» را روی پرده سینماهای جهان داشت.


این فیلم اولین کار بلند سینمایی او در مقام کارگردانی بود و با هزینه 15 میلیون دلاری خود، حدود 72 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش کرد.


موفقیت بالای مالی «مامان» و نقدهای مثبت منتقدان سینمایی، نام موچیتی را در سطح وسیعی مطرح کرد و راه را برای تولید قسمت دوم فیلم توسط او فراهم کرد.


به نوشته سایت موویز، هنوز معلوم نیست کلید فیلم*برداری نسخه جدید «مومیایی» چه زمانی زده می*شود و لوکیشن*های اصلی آن کدام کشورها خواهند بود. در عین حال،*بازیگران آن هم هنوز انتخاب نشده*اند.


نسخه اصلی«مومیایی» با بازی براندون فریزر در سال 1999 اکران عمومی شد. این فیلم به کارگردانی استفن سامرز موفق به فروشی 155 میلیون دلاری در سینماهای آمریکا و کانادا شد.


دومین و سومین قسمت فیلم در سال*های 2001 و 2008 ساخته شدند. فروش پائین قسمت سوم باعث شد تا تهیه*کنندگانش تولید قسمت*های بعدی آن را متوقف کنند.


-----------


منبع: فارس