ساعاتی پس از اینکه کمپانی Disney خبری مبنی بر تغییر تاریخ اکران Pirates of the Caribbean 5 منتشر کرد و تصمیم گرفتند تا وقت بیشتری برای داشتن یک فیلمنامه ی خوب به عوامل سازنده ی پروژه بدهند ، کمپانی Universal هم بیانه ی جدیدی منتشر کرد و علاوه بر تاریخ رسمی اکران ، عنوان رسمی فیلم Jurassic Park 4 را نیز مشخص کرد . در خبری رسمی کمپانی Universal اعلام کرد که چهارمین قسمت از Jurassic Park با عنوان Jurassic World در تاریخ ۱۲ جون ۲۰۱۵ اکران خواهد شد .


فیلم Jurassic World درحالی در این تاریخ روانه ی اکران خواهند شد که دو پروژه ی Assassin’s Creed و انیمیشن Inside Out ساخته ی Pixar در همان آخر هفته اکران می شوند و نمی دانیم که باید بگوییم که دو غول همان سال بنامهای Superman Vs. Batman و Ant-Manبلافاصله در ماه بعد اکران خواهند شد ، بنابراین با وجود عقب نشینیPirates of the Caribbean 5 از رقابت ، همچنان شاهد سال مرگخواهیم بود . زیاد نمی توان با وجود عنوانJurassic World در مورد Jurassic Park 4 صحبت کرد اما براساس اطلاعاتی که در گذشته بدست اورده ایم ، قرار است این فیلم دنباله ی یک سه گانه باشد و با دایناسور های آبی روبرو خواهیم شدکه بسیار ترسناک تر از سه گانه ی قبلی می باشند .


علاوه بر این ، کارگردان Colin Trevorrow در کنار نویسنده Derek Connolly مشغول بازنویسی فیلمنامه ای هستند که ابتدا توسط Rick Jaffa و Amanda Silver به نگارش در آمده بود و کمپانی Universal در گذشته برای مدتی کوتاه روند پروژه را متوقف کرده بود چون می خواستند تا فیلمنامه ای عظیم تر بسازند . حال که تاریخ رسمی اکران را می دانیم و با توجه به این تاریخ فیلمبرداری باید در سال ۲۰۱۴ آغاز شود ، که در نتیجه نشان می دهد به زودی اخباری در مورد گروه بازیگری این پروژه خواهیم شنید و لازم به ذکر می باشد که این فیلم با دوربین های ۳D فیلمبرداری خواهد شد و با همین نسخه نیز اکران می شود .منبع:خبرگزاری آریا فیلم