همزمان با اکران فیلم زندگی نامه استیو جابز به نام «جابز» (Jobs)، یک وب سایت آمریکایی با انتشار یک فیلم کوتاه کمدی درباره بیل گیتس، این سئوال را مطرح کرده است که آیا فیلم زندگی نامه این مخترع و بنیان گذار شرکت «مایکروسافت» نیز ساخته می شود؟

بنابر گزارش هالیوود ریپورتر، این فیلم کوتاه کمدی که عنوان آن «گیتس» (Gates) است با اخراج بیل گیتس از دانشگاه هاروارد آغاز می شود، با چگونگی اختراع ویندوز ادامه پیدا می کند و با تبدیل شدن گیتس به ثروتمندترین مرد جهان به پایان می رسد.

ویلیام هنری گیتس سوم‏ مشهور به بیل گیتس در تاریخ ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵میلادی میلادی در سیاتل، مرکز ایالت واشنگتن آمریکا به دنیا آمده است. او و پل آلن شرکت مایکروسافت را پایه ریزی نمودند. گیتس به عنوان مدیر عامل و مدیر معماری نرم افزار در شرکت مایکروسافت فعالیت کرده است و هم اکنون رئیس هیات مدیره این شرکت است و دارای بیشترین سهام (معادل ۸ درصد) است.

بر پایه مجله فوربس بیل گیتس در سال ۲۰۰۸ میلادی، سومین مرد ثروتمند جهان پس از وارن بافت؛ سرمایه دار آمریکایی و کارلوس اسلیم؛ بازرگان مکزیکی است. وی تا پیش از این بین سالهای ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۷ میلادی ثروتمندترین مرد جهان بود و دارایی های او معادل ۶۵ میلیارد دلار برآورد شده بود.
بیل گیتس در دنیا به عنوان بنیان گذار تحول در رایانه های شخصی بسیار مشهور است.

نحوه تجارت بیل گیتس به دلیل اینکه قدرت رقابت را از رقیبان سلب کرده است همواره مورد انتقاد بوده است و در زمان هایی نیز از او به این دلیل شکایت شده است. گیتس همواره تلاشهای خیرخواهانه متعددی را نیز تعقیب کرده است و در این راستا بنیاد بیل و ملیندا گیتس را در سال دو هزار تأسیس کرده است.


منبع:سینماپرس