شاید بسیاری از ما طرفدار مسابقات دوچرخه سواری نباشیم و اصلا برایمان جذابیتی هم نداشته باشد اما در گدشته اتفاقی در مسابقات دوچرخه سواری پیش آمده است که باعث شده تا دنیای هالییود به این سبک ورزشی علاقه مند شود . Lance Armstrong یکی از دوپرخه سوارانی است که بتازگی بر سرخط خبرها آمده و بسیاری از دوربین ها بطرف او کشانده شده اند . وی پس از اینکه از بیماری سرطان نجات یافت در چندین مسابقات تور فرانسه بنام Tour de Franceشرکت کرد و برنده نیز شد که بسیاری اعلام کردند او با تقلب برنده میشده ، برای مدت ها Lance Armstrong این گفته ی منتقدین اش را رد کرد اما بالاخره تایید کرده که با تقلب در این مسابقات شرکت میکرده . او اولین کسی نیست که در رشته های ورزشی تقلب می کند و اخرین شخص هم نخواهد بود اما با خواندن این چند خط دلیل نمی شود که در مورد شخصیت و زندگی او تصمیم گیری کنیم .


حال جدا از این موضوعات ، در جشنواره ی فیلم تورنتو بنام TIFF مستندی از این دوچرخه سوار بنام The Armstrong Lieتوسط Alex Gibney نمایش داده خواهد شد و سه پروژه ی دیگر نیز در قالب فیلم سینمایی و داستانی در مورد Lance Armstrong در دست ساخت می باشد . یکی از آنها در دست کارگردان فیلم The Queen بنام Stephen Frears می باشد و قرار است Ben Foster در ان هنرنمایی کند ، پروژه ی دوم توسط کمپانی Bad Robot و Paramount و با همکاری J.J. Abrams و Bryan Burk ساخته خواهد شد که این پروژه براساس کتاب Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong نوشته ی Juliet Macur ساخته خواهد شد و پروژه ی سوم توسط کمپانی Warner Bros ساخته می شود و Jay Roach نیز در صندلی کارگردانی نشسته است که بتازگی باخبر شدیم Bradley Cooper به این پروژه اضافه شده است تا به علاوه ی تهیه کنندگی در این فیلم بازی کند .

در ابتدا کمپانی Bad Robot و Paramount بدنبال Bradley Cooper بودند تا وی را به پروژه ی Cycle Of Lies اضافه کنند اما بنظر می رسد این ستاره ی فیلم Silver Linings Playbook تصمیم گرفته است تا به پروژه ی رقیبان این دو کمپانی Warner Bros بنام Red Blooded American: Armstrong بپیوندد . نامزد اسکار بردلی کوپرکه در کناری بازی در این فیلم به عنوان تهیه کننده نیز حضور خواهد داشت ، یکی از دو کارکتر اصلی داستان را برعهده خواهد گرفت یا نقش هم تیمی سابق و محرم اسرار این دوچرخه سوار Tyler Hamilton را بازی می کند . Tyler Hamilton شخصی است که تایید کرد Lance Armstrong برای مسابقات دوپینگ می کرده و مدتی بعد حملاتی از طرف Lance Armstrong به او صورت گرفت .


کمپانی Warner Bros و Stephen Frears درحال رقابت هستند تا پروژه هایشان را زودتر از دیگری اکران کنند و در همین حال پروژه ی کمپانی Bad Robot بنظر می رسد بهرحال سوم باشد ، اما پروژه ی Stephen Frears بنظر می رسد در این پاییز روانه ی اکران شود . Bradley Cooper که دارای برنامه ی کاری شلوغیست و پس از حضور در پروژه های جدید Cameron Crowe و همچنین The Elephant Man ممکن است زمانی برای Red Blooded American: Armstrongبدست اورد ، کمپانی Warner Bros هم پس از کناره گیری Steven Spielberg از پروژه ی American Sniper بدنبال افراد جدیدی برای این پروژه است.

در آخر باید دید کدام از این سه پروژه داستان بهتر و حقیقی تری را زندگی Lance Armstrong بازگو خواهند کرد .منبع:خبرگزاری آریا فیلم