باری دیگر بنظر می رسد شکست های فیلم های قبلی کمپانی Disney در باکس افیس قرار است بروی فیلم های آینده شان تاثیر بگذارد . البته کمپانی Disney تجربه ی بسیاری در این اینگونه پروژه های شکست خورده دارد و همیشه هم بودجه های دیگر پروژه ها را کاهش می دهد تا شاید دیگر دچار این اتفاق نشود که حال به تازگی نیز باخبر شدیم که شکستی که فیلم The Lone Ranger در گیشه ازان خود کرده است ممکن است بر میزان بودجه ی فیلم Pirates of the Caribbean 5
تاثیر بگذارد . در گذشته اعلام کردیم که سازندگان فیلم Kon-Tiki بنام Joachim Rønning و Espen Sandberg کارگردانان قسمت پنجم دزدان دریایی کارائیبخواهند بود و در همین زمان Disney نیز تصمیم گرفته است تغییراتی در پشت صحنه ی این پروژه بدهد .


این کمپانی برای پروژه ی The Lone Ranger مقداری زیادی از مبلغ بودجه را کاهش داد و با کم کردن دستمزد ستاره ی این فیلم جانی دپ ، تهیه کننده Jerry Bruckheimer و کارگردان Gore Verbinski ، بودجه ی این فیلم را به رقمی مابین۱۶۰ تا ۱۹۰ میلیون دلار رساند و بتازگی Jerry Bruckheimer اعلام کرده است که ممکن است وی مجبور شود سکانس های پایانی Pirates of the Caribbean 5 را بردارد و Disney نیز می خواهد بودجه ی تر و تمیزی برای این پروژه کنار بگذارد .

کمپانی دیزنی باید میدانست که بودجه ی فیلم را بهتر است قبل از شروع فیلمبرداری فیلمی مانند Lone Ranger کاهش دهند تا شاید هزینه های مجاور نیز کاهش یابند و این فیلم نیز درقبال کم لطفی منتقدین باعث شد تا ان فروشی که این کمپانی و عواملش در نظر داشتند را کسب نکند که جای تاسف دارد .
فیلم The Lone Ranger تا الان تنها ۱۷۵ میلیون دلار فروش جهانی را برای خود ثبت کرده است و حالا اخباری بدستمان رسیده است که Jerry Bruckheimer تهیه کننده ی این فیلم و همچنین Pirates of the Caribbean 5 دیگر نمی تواند سکانس پایانی که وی در چهار قسمت قبلی مورد علاقه اش بودند را در این قسمت تکرار کند . کمپانی سازنده نیز بودجه ای پایین تر برای این پروژه در نظر گرفته است و از مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار به ۲۰۰ میلیون دلار کاهش پیدا داده است و شاید دلیل این کار دقیقا مربوط به The Lone Ranger نباشد و این کمپانی قصد دارد تا دیگر John Carter دویست و پنجاه میلیونی پیش نیاید و شاید هم این کمپانی باید سیاست های مربوط به چگونگی ساخت پروژه هایش را تغییر دهد که در این زمان دیگر بسیاری از جوامع دنبال ان نیستند و ان هم پاک بودن فیلمنامه هاست که این کمپانی بیشتر علاقه دارد تا سن تماشاگرانش را پایین تر بیاورد و به همین دلیل فیلمنامه ها باید تمیز و رویایی باشند .


در آخر نباید کاملا کمپانی Disney یک شکست خورده ی تمام عیار محسوب کنیم ، چرا که این کمپانی به لطف فیلمهای اخیر کمپانی Marvel مانند The Avengers و Iron Man 3 موفقیت هایی هم کسب کرده است و در آینده هم بزودی سه گانه ی جدیدی از Star Wars آماده خواهد شد . نکته ای دیگر نیز در کاهش این بودجه ها وجود دارد که بنظر می رسدDisney سیاست جدیدی راهاندازی کرده است تا سهامداری همچون Jerry Bruckheimer را تنبه کند و اگر Pirates of the Caribbean 5 هم شکست بخورد ، این کمپانی دیگر اعتمادی به او نخواهد داشت .


فیلم Pirates of the Caribbean 5 در تاریخ ۱۰ جولای ۲۰۱۵ اکران می شود .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم