زمانیکه کمپانی بزرگ Marvel برای فیلم Iron Man 3 به نمایشگاه کمیک کان در سال ۲۰۱۲ حضور یافت ، اولین سال از حضورشان پس از اکران موفقیت امیز فیلم The Avengers بود . در ان نمایشگاه این کمپانی بدلیل اتمام فاز اول برنامه هایش ، ویدیوهایی از فیلمها و پروژه های گذشته اش بنمایش گذاشت ، که شامل صحنه هایی از اولین قسمت Iron Manتا اخرین فیلمشان میشد . به طور قاطع می توان کمپانی مارول را یکی از موفق ترین و برنامه ریز ترین کمپانی های فیلمسازی در هالیوود دانست که برنامه های مشخصی حتی برای پروژه های آینده اش دارد و با ساخت فیلمهایی همچونThe Avengers باعث شد تا دیگر کمپانی ها نیز از انها سرمشق بگیرند .
بتازگی مدیر و سخنگوی کمپانی Marvel بنام Kevin Feige مصاحبه ای در مورد پروژه های آینده ی این کمپانی انجام داده است ، هرچند که وی به جزییات و عنوان های مشخصی اشاره نکرده اما تاکید کرد که Marvel از الان برای سال ۲۰۲۱برنامه ریزی کرده است و می داند چه پروژه هایی خواهد ساخت . مدیر پروژه های این کمپانی که یکی از دلایل اصلی موفقیت این کمپانی می باشد بطور مشخص اعلام نکرد که آیا امکان دارد در سالهای بعد ترتیب این پروژه ها تغییر کنند و یا خیر اما وی افزود که انها از سال ۲۰۰۶ نیز تا ۲۰۱۵ برنامه ریزی کرده بودند که دو سال دیگر می باشد . Kevin Feige در مورد کارکترهای موجود در انتقام جویان ۱ گفت :” اما از اول می دانستیم چه کارکترهایی را در The Avengers خواهیم دید و برای انها تک تک برنامه ریزی کرده بودیم اما حال باید نشان دهیم که دنیای ما بزرگتر از این ۵ کارکتر می باشد و دیگر کارکتر ها را معرفی کنیم “.


تا به اینجا می دانیم که پروژه ی فوق مهم Guardians of the Galaxy در آگوست سال ۲۰۱۴ اکران خواهد شد و فیلم Ant-Man به کارگردانی Edgar Wright در نوامبر ۲۰۱۵ روانه ی سینماها خواهد شد و فاز سوم برنامه های این کمپانی را افتتاح می کند ، همچنین از الان می دانیم که مارول سه پروژه ی بی عنوان دیگر نیز برای سالهای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ معین کرده است که توسط Disney اعلام شد . البته لازم به یاداوری می باشد برنامه ریزی های این کمپانی از این تاریخ ها هم جلوتر رفته است و همانطور که در بالا ذکر کردیم این کمپانی تا سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی کرده است .
در گذشته اعلام کردیم که فیلم Doctor Strange اولین فیلم از فاز سوم خواهد بود و این موضوع توسط Kevin Feige نیز تایید شده است و همچنین شایعاتی در مورد پروژه ای برای کارکتر Black Pantherسالهاست بر سر زبان ها افتاده است و جدا از اینها این نکته نیز برای همه مشخص است که The Avengers 3
نیز حتما بین سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اکران خواهد شد و مسلما ادامه هایی هم برای کارکترهای Thor و Captain America و حتی Guardians of the Galaxy وAnt-Man نیز خواهیم دید و دور از ذهن نیستند و البته نباید Hulk را هم فراموش کرد . اما همچنان اطراف کارکتر Iron Man را علامت های سوال احاطه کرده اند و از انجا که ستاره ی این فیلم Robert Downey Jr تا الان قراردادی برای فیلمی جدا برای این کارکتر امضا نکرده است همه چیر در هاله ای از ابهام قرار دارد .


در اخر ، باید ذکر کنیم که در نمایشگاه کمیک کان امسال نیز Kevin Feige ذکر کرد که پروژه های جدیدشان که از سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ اغاز می شود را تا سال بعد یعنی ۲۰۱۴ اعلام نخواهند کرد ، بنابراین برای مدتی طولانی باید منتظر بمانید .
منبع:خبرگزاری آریا فیلم