دنباله ی The Avatar هرچند آهسته پیش می رود اما مسلما بوقوع خواهد پیوست . در بهره ای از زمان James Cameron اعلام کرده بود که وی هرچقدر مدت زمان که برای بازگوی داستان نیاز باشد ، صرف خواهد کرد تا به داستانی درست برسد و پس از ان تاییید شد دیر یا زود قسمت های Avatar 2 و Avatar 3
را حتما در سینما ها خواهیم دید . مطمئن ترین گفته در مورد زمان فیلمبرداری قسمت دوم از زبان ستاره ی این فیلم Zoe Saldana منتشر شد که وی فکر می کند در ابتدای سال ۲۰۱۴ فیلمبرداری Avatar 2 آغاز خواهد شد . و در اخر از انجایی که جیمز کمرون در مدت چند سال گذشته بسختی مشغول کار بروی فیلمنامه می باشد ، بنظر می رسد در این زمان احساس می کند برای بخشی از فیلمنامه به کمی کمک نیاز دارد .


براساس تازه ترین اخبار ، خالق Terminator: The Sarah Chronicles بنام Josh Friedman توسط James Cameronانتخاب شده است تا بروی فیلمنامه ی Avatar 2 کار کند که مسلما Josh Friedman قرار نیست تا بروی یکی دو صفحه کار کند و خوده James Cameron چند سالی می باشد که بروی داستان هر دو قسمت Avatar 2 و Avatar 3 کار کرده است . و تنها بنظر می رسد James Cameron فقط قبل از شروع تولید فیلم به یک قلم تازه و خلاق برای بخش هایی از داستان نیازمند بوده است و تمام این ویژگی ها درون Josh Friedman می باشد . همچنین به این دلیلکه قرار است هر دو قسمت Avatar 2 و Avatar 3 پشت هم اکران شوند ، دقیقا مشخص نشده است که آیا Josh Friedman بروی فیلمنامه ی قسمت سوم هم کار می کند و یا خیر .


اما جنبه ی مثبت داستان چیزه دیگریست ، در گذشته اعلام کردیم که تهیه کننده ی این پروژه Jon Landau در صحبت هایی مشخص کرد که برای Avatar 2 به دنیای زیر آب خواهند رفت و احتمال بیشتری وجود دارد تا در حین اکران Avatar 2 در سال ۲۰۱۵ ، نویسنده ای برای نوشتن قسمت سوم انتخاب شود .

منبع:خبرگزاری آریا فیلم