فيلم فانتزي و پرحادثه «ولورين» (Wolverine) در حالي اكران خود را از26 جولاي آغاز كرده كه در اولين هفته اكران با 55 ميليون دلار به عنوان پرفروشترين فيلم هفته معرفي شد. اين فيلم در كشورهاي ژاپن و انگلستان نيز به نمايش درآمده و انتظار مي رود به فروش 70 ميليون دلاري دست يابد . «ولورين» فيلمي به كارگرداني «جيمر منگولد» است كه بر اساس فيلمنامه «مارك بام بك» ساخته شده است. «هيو جكمن» ، «تائو اوكاموتو» و «ريلا فوكوشيما» بازيگران اصلي اين فيلم را تشكيل مي دهند. داستان فيلم كه در ژاپن رخ مي دهد ، رويارويي ولورين را با شياطين ژاپني به تصوير مي كشد.


درام پرهيجان و ترسناك «احضار روح» (The Conjuring) در دومين هفته اكران با 22 ميليون و 100 هزار دلار عنوان دومين فيلم پرفروش هفته را از آن خود كرد. اين درام كه از 19 جولاي در بيش از 3022 سينماي آمريكاي شمالي به اكران درآمده ، اثري پرهيجان به قلم «چاد هايز»* است كه «جيمز ون» با به خدمت گرفتن بازيگراني همچون «ورا فارميگا» و «پاتريك ويلسون» آن را كارگرداني كرده است. داستان فيلم ماجراي دو محقق رويدادهاي فراهنجار است كه خانواده اي را در كشف اسرار فراهنجار مزرعه شان ياري مي كنند. . مجموع فروش اين فيلم در دو هفته اكران و فقط در سينماهاي آمريكاي شمالي به 83ميليون و 900 هزار دلار رسيده است.


انيميشن كمدي و پر هيجان «من نفرت انگيز 2» نمايش خود را از سوم جولاي در سينماهاي آمريكاي شمالي آغاز كرده است. اين انيميشن در چهارمين هفته اكران با فروش 16 ميليون دلاري همچنان درجدول پرفروشترين ها قرار دارد. مجموع فروش اين انيميشن در سه هفته اكران و فقط در سينماهاي آمريكاي شمالي به 306 ميليون دلار رسيده است. «من نفرت انگيز 2» انيميشني به كارگرداني پير كافين و كريس ريناد است كه بر اساس فيلمنامه «كن داربو» ساخته شده است. «استيو كارل» ، «كريستين ويگ» و «بنجامين برات» از صداپيشگان اصلي اين فيلم هستند.


انيميشن خانوادگي «توربو» (Turbo) به كارگرداني «ديويد سورن» از 17 جولاي در بيش از 3 هزار سينماي آمريكاي شمالي به اكران درآمده و با 13 ميليون و 300 هزار دلار عنوان چهارم فهرست پرفروشترين هاي گيشه را بدست آورده است. اين انيميشن زيبا با صداپيشگي «رايان رينولدز» ، «پل جياماتي» و «ساموئل جكسون» جريان يك حلزون است كه درصدد رسيدن به بزرگترين آرزوي خود - پيروزي در مسابقات سرعت- است. . مجموع فروش اين انيميشن در دو هفته اكران و فقط در سينماهاي آمريكاي شمالي به 55 ميليون و 800 هزار دلار رسيده است.


كمدي «بزرگ شده ها 2» (Grown ups) از 12 جولاي اكران خود را در بيش از 3 هزار سينماي آمريكاي شمالي آغاز كرده و در سومين هفته اكران 11 ميليون و 500 هزار دلار فروش كرده است. اين فيلم با بازي «آدام سندلر» بازگشت «لني» به محله قديمي شان را به تصوير مي كشد. در حالي كه به نظر مي رسد نظم محله نسبت به قبل تغيير كرده است. «دنيس دوگان» كارگرداني اين فيلم را بر اساس فيلمنامه «فرد ولف» و «آدام سندلر» بر عهده دارد. . مجموع فروش اين فيلم در سه هفته اكران و فقط در سينماهاي آمريكاي شمالي به 102 ميليون دلار رسيده است.

منبع:سینما خبر