بسیاری از منتقدین علت شکست و ناموفق بودن دو قسمت قبل بازسازی Star Trek
را نویسندگان ان Bob Orci و Alex Kurtzman می دانند و خبرگزاری های زیادی نیز اعلام کرده اند که با وجود این دو نویسنده امیدی برای قسمت های آینده نمی باشد . اما حال به تازگی باخبر شدیم که نویسندگان جدیدی قرار است به پروژه ی Star Trek 3 اضافه شوند . براساس آخرین اخبار منتشر شده Ashley Edward Miller و Zack Stentz که فیلمنامه ی فیلمهای Thor و X-Men: First Class را نوشته اند ، مشغول صحبت می باشند تا قسمت سوم و جدید را به نگارش در بیاورند .


Zack Stentz و Ashley Edward Miller چندان با کارهای J.J. Abrams ناآشنا نمی باشند و از جمله افراد حاضر در خانواده ی Bad Robot می باشند و در پروژه هایی همچون Fringe حضور داشته اند ، و انتخاب آنها برای Star Trek 3براساس کارنامه ای که در سریال Andromeda نمایش داده اند بوده است . اما در ادامه ی اخبار همچنین نوشته شده است که Bob Orci و Alex Kurtzman همچنان جزعی از نویسندگان خواهند بود و به اهرم فشاری برای Zack Stentz وAshley Edward Miller استفاده خواهند شد .

هنوز نقش اصلی Bob Orci و Alex Kurtzman در فیلمنامه مشخص نشده است و باید منتظر اخبار جدیدتر باشیم .


کمپانی Paramount اخیرا گزارش کرده است که تصمیم دارد تا Star Trek 3 را در سال ۲۰۱۶ اکران کند تا اینکه بتواند ۵۰ امین ساگرد Star Trek را جشن بگیرد ، بنابراین کار بروی فیلمنامه به همین زودی ها اغاز خواهد شد . همچنین کمپانیParamount اعلام نکرده است که کارگردان Star Trek 3 چه کسی خواهد بود و اینکه آیا J.J. Abrams در کنار Star Wars: Episode VII ، قسمت جدید Star Trek را هم برعهده می گیرد و یا خیر .

مسلما کارگردانی این دو پروژه ریسکی می باشد که Paramount حاضر به انجامش نیست اما شایعاتی در جریان است که می گویند J.J. Abrams به این دلیللندن را برای فیلمبرداری Star Wars: Episode VII
انتخاب کرده است تا به پروژه یStar Trek نزدیک تر باشد .




منبع:خبرگزاری آریا فیلم