در زمانیکه پروژه ی Gone Girl به کارگردانی David Fincher که براساس یکی از پرفروش ترین کتاب های Gillian Flynnساخته خواهد شد مشغول مرحله ی جذب بازیگر می باشد ، تعجبی نیست که پروژه ی بلک باستر این کارگردان بنام۲۰,۰۰۰ Leagues Under the Sea
یا بیست هزار فرسنگ زیر دریا از یاد ها فراموش شود . چند ماه گذشته خبرگزاری های شهر Sydney استرالیا اعلام کردند که این پروژه تا سال ۲۰۱۴ به تعویق افتاده است تا بازیگر نقش اول را پیدا کنند . اما حالا اخبار نشان از این موضوع میدهد که باید این پروژه را مرده حساب کرد .

کارگردان فیلم Fight Club تلاش خودش را کرد تا کمی موفقیت چاشنی این پروژه کند ، او ابتدا سراغ بازیگر مورد علاقشBrad Pittرفت اما وی بدلیل فیلمFury جواب منفی داد ، Matt Damon و Daniel Craig علاقه ای به دور شدن از خانواده به مدت ۱۴۰ روز نداشتند ، Channing Tatum وقت آزادی نداشت و David Fincher هم با پیشنهاد کمپانیDisney مبنی بر انتخاب Chris Hemsworth موافق نبود . بنابراین بجای دعوا بر سر این موضوع برای پروژه ای پر خرج که همین الانش هم برای Disney ریسک می باشد ( با در نظر گرفتن John Carter و The Lone Ranger ) ، دیوید فینچرتصمیم گرفت تا به پروژه ی Gone Girl نقل مکان کند . اما حالا چه بر سر پروژه ی دیگرش The Girl Who Played with Fire خواهد آمد ؟


درست مانند ۲۰,۰۰۰ Leagues ، پروژه ی The Girl Who Played with Fire نیز دچار مشکل شده است . آخرین گزارشات از این سه گانه مربوط میشد به مشکلات کمپانی Sony که تصمیم گرفته بودند تا هزینه ها را کاهش دهند ، و از طرفی هم پرداخت دستمزد Daniel Craig که به تازگی فیلم موفق و پر فروش Skyfall را به اتمام رسانده است کار آسانی نبود . راه حلی وجود داشت به این صورت که صحنه ها و داستان های کارکتر Daniel Craig را از فیلمنامه حذف کنند اما این کار هم باعث میشد تا پول بیشتری به نویسنده Steve Zaillian پرداخت شود تا فیلمنامه ی جدیدی بنویسد .


با این وجود کمپانی Sony تصمیم گرفت تا از نویسنده ی Seven یعنی Andrew Kevin Walker درخواست کند بازنویسی جدید برای این پروژه بنویسد که وی نیز اعلام کرده است کارش به اتمام رسیده است . اما حالا مشکل جدیدی بوجود امده است ، ماجرا به این صورت می باشد که حالا کمپانی Sony می خواهد تا دستمزد Daniel Craig را پرداخت کند تا او را در فیلم داشته باشد اما دیگر وقتی نیست تا هر دو Daniel Craig و David Fincher در کنار هم به پروژه اضافه شوند . در آخر بنظر می سد کمپانی Sony تا سال ۲۰۱۵ منتظر نامزد اسکار دیوید فینچر نخواهد ماند و دنبال کارگردان دیگری خواهد رفت .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم