در دنیای وسیع کمیک بوک ها ، داستان های جهش یافته ها به دو بخش گروه X-Men ها و دشمنان آنها تقسیم می شود . تیم های خوب زیادی نیز از جهش یافته در این کتاب ها حضور دارند که براساس تقاضای طرفداران بوجود آمده اند . به غیر گروه X-Men که ما چند فیلم از آنها را در گذشته دیده ایم ، گروه های دیگری از جمله X-Force , X-Factor , X-Club, X-Statix , X-Terminators , X-Men-in-Training , X-Corporation , Excalibur , Generation X , Lights وNew Mutants و بسیاری دیگر در کتاب های کمیک وجود دارند . کمپانی ۲۰th Century Fox دارنده ی حق X-Menاست و این قدرت را دارد تا دیگر پروژه های مردان ایکس را راه اندازی کند ، و در زمانیکه کمپانی های دیگر هر قهرمان را در یک فیلم می گذارند تا در اخر به یک تیم برسند (مارول) ، کمپانی Fox این قدرت را دارد تا بلافاصله تیم جدیدش را رو کند .تا بحال ۵ فیلم از دنیای X-Men مشاهده کرده ایم و فیلم جدید Bryan Singer تحت عنوان X-Men: Days of Future Pastششمین اثر از این کارکتران می باشد و پروژه ی مهمی در این داستان ها خواهد بود و بنظر می رسد تا کمپانی Foxبرای راه اندازی تیم دومش بسیار آماده باشد و مسلما در نمایشگاه Comic-Con اخبار بسیار مهمی خواهیم شنید . یکی از این گروه های X-Men بنام X-Force شانس بیشتری از مابقی داستان ها دارد و به تازگی خالق X-Force بنام Rob Liefeld اعلام کرده است که پروژه ی سینمایی X-Force بروی میز مذاکره می قرار دارد و من این موضوع را از ماه مارچگذشته میدانستم .

نویسنده و طراح داستان های ترسناک و خالق دنیای X-Force بنام Rob Liefeld در ادامه افزود که حتی سایت خبری X-MenFilms.com اعلام کرده است که کمپانی Fox بخش سایت x-forcemovie.com را هم راه اندازی کرده است ، البته در حال حاضر چیز خاصی درونش نیست . برای کسانی که با دنیای X-Force آشنا نمی باشند ، لازم به ذکر می باشد کهX-Force ها بسیار سیاه تر و پرخاشگر تر و خشن تر از X-Men ها خواهند بود ، و در بسیاری از زمان ها این گروه تحت مدیریت تیمی بنام Cable و اعضایی کا شامل Deadpool و Colossus و Cyclops و Archangel و البته Wolverineمشهور شکل گرفته است و در این داستان ها Wolverine بسیار خشن تر و قدرتمند تر می باشد .


در آخر Rob Liefeld در صفحه ی توئیتر اش برای طرفدارنش اعلام کرد که پروژه ی سینمایی X-Force در زمانی تنها یک ایده بود اما حالا خبرهایی ست . اما باید اعلام کنیم که او زمانی نیز اعلام کرده بود که فیلمی جدا برای کارکتر Magnetoساخته خواهد شد که کاملا نادرست بود ، حقیقت ماجرا این بود که پروژه ای بنام Magneto چند سال گذشته شکل گرفت اما Fox تصمیم گرفت تا این داستان را هم در فیلم X-Men: First Class بگذارد و به همین دلیل بود که Sheldon Turner (نویسنده ی Magneto) به جمع نویسندگان X-Men: First Class اضافه شد ، بنابراین نباید تا حدی به گفته های Rob Liefeld اعتماد کرد و تنها می توان منتظر ماند .منبع:خبر گزاری اریا فیلم