«شهره آغداشلو»، در فیلم «گلاب» نقش مادر «مازیار بهاری» را بازی خواهدکرد.


«جان استوارت مجری تلویزیونی آمریکا که اخیرا برای ساخت فیلم «گلاب» به خاورمیانه آمده است، «شهره آغداشلو» را به عنوان بازیگر جدید این فیلم معرفی کرد.


«آغداشلو» که پیش از این نیز در فیلم*هایی چون «خانه از شن و مه»، «24» و «سنگسار ثریا» بازی کرده، در این فیلم نقش مادر «مازیار بهاری»، شخصیت اصلی فیلم با بازی «گائل گارسیا برنال» را بازی خواهد کرد.


«جان استوارت» چندی پیش به طور موقت از مجری*گری یک برنامه طنز خبری با نام «دیلی شو» در آمریکا استعفاء داد.این فیلم اولین تجربه کارگردانی اوست.


«استوارت» این فیلم را براساس فیلمنامه*ای که خودش براساس کتاب خاطرات «مازیار بهاری» به رشته تحریر درآورده، کارگردانی خواهد کرد. او خود یکی از تهیه کنندگان این فیلم نیز خواهد بود.


«مازیار بهاری» خبرنگار هفته*نامه نیوزویک آمریکا بود که در جریان اغتشاشات پس از انتخابات در ایران، به دلیل همکاری با سرویس*های جاسوسی غربی دستگیر شد و پس از آزادی موقت به صورت غیرقانونی از ایران خارج شد و هم کانون به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و همکاری با رسانه*های فارسی*زبان نظیر بی*بی*سی*فارسی می*پردازد.


فیلم «گلاب» قرار است بر اساس خاطرات ادعایی او در زندان ساخته شود. «بهاری» در کتابش مدعی*شده است که زمانی که در زندان بوده هرگز زندانبان خود را نمی*بیند و تنها او را از روی بوی گلابی که می داده می شناخته، نام فیلم نیز برگرفته از همین بخش از خاطرات وی است.


--------------


منبع: فارس