چیزی حدود ۲ سال پیش شبکه ی Cartoon Network تصمیم گرفته بود تا بهمراه تهیه کننده ی سه گانه یTransformers بنام Don Murphy و تیمی شامل چند اعضای دیگر پروژه ای سریالی براساس یکی از مهمترین و محبوب ترین کارتن های دهه ی ۹۰ بنام Captain Planet and the Planeteers را بسازد . مسلما برخی از ایرانی ها با کارتن های Captain Planet که در زمان های بسیار قدیم مانند پدران و مادر ها ، پخش میشد اشنا هستند . حالا براساس خبرهای تازه منتشر شده ، کمپانی Sony Pictures در تلاش می باشد تا حق امتیاز این کارکتر و داستان هایش را بدست بگیرد ، برای کسانی که با Captain Planet آشنایی ندارند لازم به ذکر می باشد که داستان های این کارکتر در مورد چند نوجوان است که خود را The Planeteers صدا می کنند و در زمانیکه همه ی انها قدرت های خاص شان را بروی هم قرار می دهند ، ناگهان به Captain Planet تبدیل می شوند ، قهرمانی که با بدترین دشمنان انسان ها مبارزه می کند .


در داستان های اصلی Captain Planet از عواملی طبیعت مانند باد ، اب ، آتش ، خاک و خوبی استفاده شده است و همچنین در انیمیشن های سریالی این کارکتر از بازیگران معروفی در زمینه ی صداپیشگی استفاده شده است ، از اشخاصی مانند ستاره ی سریال های Star Trek بنام LeVar Burton و علاوه بر این نام های بزرگی همچون Whoopi Goldberg ,Meg Ryan , Martin Sheen در این انیمیشن ها حضور داشته اند . استادیو های فیلمسازی در هالیوود در گذشته بار ها سعی کردند تا فیلم و انیمیشن هایی از این داستان بسازندکه می توان برای مثال نسخه ی سینمایی در دهه ی ۹۰ و یک انیمیشن در سال ۲۰۰۰ اشاره کرد ، اما هیچکدام نتوانستند موفقیت چشمگیری بدست بیاورند .


تا الان بسیاری در نظر داشتند تا نسخه ای موفق از Captain Planet بسازند اما تمام انها شکست خوردند و حالا کمپانیSony Pictures امیدوار می باشد تا اینبار شانس انها به گونه ای دیگر عمل کند . برطبق نظر بسیاری خالقان فیلم کمدی۲۱ Jump Streetو همچنین انیمیشن جالبThe LEGO Movieکه بنظر می رسد کار موفقی خواهد بود ، یعنیPhil Lord و Chris Miller بهترین انتخاب برای این پروژه می باشند و این دو توانایی ساخت یک فیلم و یا انیمیشن از کارکترCaptain Planet را دارند و می توانند جنبه ی کمدی و اکشن این کارکتر را در کنار هم حقظ کنند اما برای خبر های دیگر باید همچنان منتظر ماند .


منبع:خبرگزاری آریا فیلم