• فیلم هفت دلاور، درباره هفت تیرانداز به سرپرستی مردی به نام کریس آدامز (دنزل واشنگتن) در غرب وحشی است که تصمیم می گیرند از مردم یک دهکده در برابر راهزنان دفاع کنند…

• داستان فیلم حول زندگی پر هیجان پسر بچه ای با نام «جیکوب» می گذرد که خود را در خانه ای پر از بچه های جور واجور با توانایی های خاص و مافوق طبیعی پیدا می کند. مسئولیت مراقبت و پرورش توانایی های این کودکان بر عهده ی خانم «پرگرین» است که به نوبه ی خود توانایی های فوق العاده ای دارد...

• لک لک ها دیگر به جای نوزادان، وظیفه ی تحویل محصولات اینترنتی را به عهده دارند, اما وقتی که بصورت اتفاقی یک سفارش نوزاد از راه می رسد, بهترین و سریعترین لک لک تصمیم می گیرد که نوزاد را به خانواده اش برساند...

• خلبانی بنام چسلی سالی سولنبرگر (تام هنکس) پس از اینکه هواپیمایش دچار نقص فنی می شود، آن را سالم و بدون تلفات بر روی رودخانه ی هادسون فرود می آورد و با این عمل شجاعانه تبدیل به یک قهرمان می شود. ولی با تحقیقاتی که بعداز سقوط هواپیما آغاز میشود آبروی او در خطر قرار میگیرد...

• یک سازمان دولتی مخفی چندین ضد قهرمان با قدرت های خارق العاده را به کار میگیرد تا ماموریتی خطرناک را در ازای کوتاه شدن دوره حبس شان، انجام دهند...

• خطرناک ترین مامور سابق سازمان CIA، "جیسون بورن" کم کم به یاد می آورد که واقعاً چه کسی است و سعی میکند حقایق پنهان در مورد گذشته اش را کشف کند...

• داستان فیلم درباره ی کودکی به نام سوفی است که با غول بزرگ مهربانی آشنا می شود و زمانی که متوجه می شود بقیه ی غول ها (که بسیار ظالم هستند) می خواهند کودکان بی گناه انگلستان را بخورند، به فکر می افتد که برای همیشه مانع کارشان شود...

• کارمند آژانس امنیت ملی آمریکا “ادوارد اسنودن” به طور ناگهانی هزاران اسناد محرمانه طبقه بندی شده را به خبرگزاری ها لو میدهد و...

• سه دزد جوان به قصد سرقت مقداری پول نقد وارد خانه ی یک مرد نابینا می شوند، اما این مرد برخلاف ظاهرش اصلاً ضعیف و ناتوان نیست...

• آرتور بیشاپ (جیسون استتهام) خیال میکرد گذشته ی مرگبارش را پشت سر گذاشته، اما یکی از نیرومندترین دشمنانش پیدایش می شود و معشوقه ی او را می رباید. اکنون او مجبور است به اقصی نقاط جهان سفر کند تا سه ترور غیرممکن را انجام دهند و آنها را بصورت حادثه جلوه دهد...

• خوش آمديد

ورود / ثبت نام

خوش آمديد

ورود / ثبت نام

هم اکنون وارد انجمن شويد

• به وب سایت رسانه کوچک خوش آمدید
    LilMedia New Domain lilvpn
    نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

شماره عضویت
      20
      نام واقعی
      نازنین
      محل زندگی
      TEHRAN
      فیلم مورد علاقه
      Taitanic , Twilight
      سریال مورد علاقه
      Vampire Diaries
      پسندیده : 91
      مورد پسند : 643 بار در 282 پست

نقد و بررسی فیلم Red (قرمز )

ژانر : کمدی، اکشن
      کارگردان : Robert Schwentke
      نویسنده : Erich Hoeber, Jon Hoeber
      فروش افتتاحیه : 21 میلیون دلار
      ناشر: SUMMIT ENTERTAINMENT
      تاریخ اکران : 15october 2010
      زمان فیلم : 112 دقیقه
      زبان : انگلیسی
      درجه سنی : PG-13
      بازیگران :
      Bruce Willis,Morgan Freeman,Helen Mirren,Richard Dreyfuss ,James Remar,John Malkovich,Mary-Louise Parker ,Karl Urban,

خلاصه داستان :
      فرانک (بروس ولیس)، جو (مورگان فریمن)، ویکتوریا (هلن میرن) و ماروین (جان مالکوویچ) چهار مامور سابق و کارکشته سازمان سیا هستند. آنها از رازی باخبر شده اند که برای سازمان سیا اهمیتی فراوان دارد و حال حاضر خود آنها هدف جدید سازمان سیا برای ترور می باشند. این چهار نفر از تمام تجربه خود برای فرار از این مهلکه استفاده می کنند...

قرمز فیلمی است برگرفته از رمان های کمیک وارن الیس و کالی همنر. قرمز فیلمی بسیار خوب است از ژانر اکشن-کمدی، با هنرمندی بازیگرانی چون بروس ویلس، مورگان فریمن، جان مالکوویچ و هلن میرن. فرانک (بروس ویلس) جو(مورگان فریمن)، ماروین(جان مالکوویچ) و ویکتوریا(هلن میرن) در گذشته جزو ماموران برجسته و رده یک سازمان سیا بودند ولی به جهت رازها و اطلاعات مهمی که دست پیدا کرده اند اکنون در لیست مهم ترین تحت تعقیب های سیا جای گرفته اند. اکنون آنها باید تمام داشته ها، مهارت ها و تجربیات خود را در زمینه کار گروهی و فردی بکار بگیرند تا بتوانند یک قدم از ماموران قاتل سیا جلو باشند. برای متوقف کردن این عملیات، تیم آنها عملیاتی بسیار خطرناک که سراسر ایالات متحده را در بر میگیرند شروع میکنند تا اول اینکه خود را نجات دهند و سپس پرده از اعضای مافوق و درجه 1 سیا که دستی هم در دولت و سیاست اصلی امریکا دارند بردارند .

وقتی برای اولین بار پیش نمایش فیلم قرمز را دیدم، بسیار هیجان زده شدم. ما در این فیلم بروس ویلس را داریم، آنهم در نقشی که تخصص خود اوست، جان مالکوویچ را با یک بازی جالب و دیوانه وار، مورگان فریمن را داریم ( به این بازیگر واقعا نیازی نیست توضیحی اضافه کنیم) و هلن مینر را که البته باید قبول کرد که هلن میرن برای نقش یه زن بزرگسال و پا به سن گذاشته زیادی جذاب است! هلن در فیلم عالی به نظر می آید و بعد از هنر نمایی اش در فیلم ملکه اینبار هم توانسته خود را در سینما مطرح سازد. با توجه به این توضیحات باید بگویم علاقه مند شدن و جذب شدن به این فیلم تنها با دیدن یک پیش نمایش اصلا عجیب نیست. بعد از تماشای این فیلم، متوجه شدم که عوامل فیلم توانسته اند تمام انتظاراتی که من از این فیلم را داشته ام را برآورده کنند. این یک فیلم به شدت هیجانی، قوی، و سرراست و با تعدادی زیادی صحنه های جالب و خنده دار میباشد.

در این فیلم صحنه های اکشن خوب از آب در آمده اند، شوخی های فیلم موثر واقع میشوند، داستان کاملا مناسب و ور درخور فیلم میباشد می باشد و سرانجام بهترین قسمت هم بازی بازیگران میباشد که بسیار باور پذیر و خوب اجرای نقش کرده اند. دیدن این همه ستاره در کنار هم در یک فیلم اکشن-کمدی بعلاوه نکات مثبتی که ذکر کردم برای من چیزی مثل یک سورپرایز بود. تمام شخصیت ها به خوبی و به عنوان یک "کل" خود را نشان میدهند و به عنوان یک جزء یا فرد هم هر کدام میتواند در کنار دیگری درخشان و جذاب به نظر بیاید. همان طور که در بالا ذکر کردم هلن کاملا در فیلم درخشان به نظر میرسد، بروس شخصیتی قدرتمند، و مطمئن به نقش فرانک موس بخشیده، مالکویچ نقش شخصیتی عجیب و کمی دیوانه و خل وضع را بازی کرده، ولی اینها تمام داستان و بازیگران نیستند. یک مامور سیا در نقش مکمل نیز در فیلم وجود دارد که او نیز به خوبی توانسته وظیفه اش را انجام دهد و به هر چه بهتر شدن فیلم کمک کند.

شما در فیلم کارل اربن ( در تقش ویلیم کوپر، یک مامور سیا) رادارید که در هر فیلمی که از او میبینید وظیفه اش را به خوبی انجام داده، برایان کوکس را داریم که او نیز مانند کرل همیشه خوب است، و همچنین ارنست بورگنن را داریم که دیدن او در نقش یک مامور سیا بسیار جالاب به نظر میرسد. بازیگر دیگری به نام ماری لوئیس پارکر در این فیلم وجود دارد که با نقش و بازی فوق العاده اش به شدت نظر من را به خود جلب کرد.در مورد اینکه این فیلم چقدر به کتاب های کمیکی که منبع اصلی آن می باشند وفادار است نظری ندارم. وقتی برای اولین بار عنوان فیلم را دیدم متوجه شدم که این تازه آغاز ماجراست و با یک فیلم خوب برگرفته شده از این کتاب ها طرف خواهیم بود. البته بر خلاف دیکر فیلم های برگرفته شده از کتاب های کمیک اینجا ما با شخصیتی سوپر قهرمان طرف نیستیم، شاید بتوانیم این فیلم را چیزی بین جیمز باند و فیلم بعد از خواندن بسوزان جای دهیم.

یک ویزکی جالب فیلم تعقیب این 4 نفر در تمام ایالات متحده میباشد که باعث شده ما لوکیشن هایی مانند کلولند، کانزاس سیتی و پنساکولا را در فیلم مشاهده کنیم که قبلا در کمتر فیلمی دیده ایم و کاملا بدیع و نو به نظر می آیند، ولی کماکان بزرگترین نقطه مثبت فیلم، جدا از صحنه های اکشن آن، اجرا و بازی مناسب بازیگران میباشد که واقعا هیچ نقطه ضعفی در مورد هیچ کدام از این کاراکتر ها نمی توان مشاهده کرد.در مورد کارگردانی فیلم هم ایراد خاصی وارد نیست و رابرت شونک که قبلا خود را با فیلم های نقشه پرواز و همسر مسافر زمان مطرح کرده بود اینبار هم کار خود را به خوبی انجام میدهد. در آخر شاید شما دلیل نامگذاری فیلم با عنوان قرمز را متوجه نشوید ولی باید بگویم قرمز یک نام مناسب جهت خلاصه ای بر متن فیلم می باشد.

مترجم : مهدی افشارها
      نویسنده : Cine Marcos
      منبع : www.smartcine.com
      کاری از گروه نقد فارسی
      ویرایش توسط Luna : ۱۳۹۲-۰۵-۱۲ در ساعت ۰۲:۱۲ بعد از ظهر
      دختر 5 ساله ای از برادرش پرسید معنی عشق چیست :

برادرش جواب داد : عشق یعنی تو هر روز شكلات من رو از كوله پشتی مدرسه ام بر میداری ،

و من هر روز بازهم شكلاتم رو همونجا میگذارم ...