مجموعه «سه گانه شوالیه تاریکی؛ نسخه مجموعه دارها» (The Dark Knight Trilogy: Ultimate Collectors’s Edition) که شامل نسخه بلوری سه فیلم سینمایی «شروع بتمن» (Batman Begins)، «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) و «شوالیه تاریکی برمی خیزد» (The Dark Knight Rises) و 2 فیلم پشت صحنه که تا به حال دیده نشده و یک فیلم مصاحبه با چهره های برجسته هالیوودی مانند گیلرمو دل تورو، دامون لیندلوف، مایکل مان، ریچارد روپر و زک اسنایدر می شود، در تاریخ 24 سپتامبر (2 مهر) پاییز سال جاری منتشر می شود.

بنابر گزارش هالیوود ریپورتر، این مجموعه که در مجموع شامل 6 دیسک و چند کتابچه توضیحات و تصاویر است ارزشی به قیمت 99.97 دلار دارد.نخستین نسخه از سه گانه «بتمن» به کارگردانی کریستوفر نولان با اکران در تاریخ 2005 میلادی توانست فروشی برابر با 374 میلیون دلار را برای خود رقم بزند. قسمت دوم این مجموعه آثار اکشن نیز با اکران در سال 2008 میلادی فروشی برابر با یک میلیارد و 4 میلیون دلار را کسب کرد. همچنین سومین قسمت از این آثار دنباله دار نیز در سال 2012 میلادی اکران شد و به فروشی جهانی یک میلیارد و 84 میلیون دلار دست یافت.

کریستن بیل در این آثار در نقش «بتمن» ایفای نقش کرده است و گیلیان مورفی (مترسک)، هیت لجر (جوکر) و تام هاردی (بین) به ترتیب در نقش شخصیت های منفی این سه گانه بازی کرده اند.


منبع:سینما پرس