فیلم اکشن و مملوء از زامبی World War Z در هفته ای اول اکرانش توانست ۶۶ میلیون دلار فروش کند و به بیشترین فروش در هفته ی اول سری فیلمهای Brad Pitt تبدیل شد و از همه مهمتر توانست تا حدودی جلوی موفقیت فیلم Man of Steel را در همان هفته بگیرد ، و در حال حاضر هم فروش جهانی اش به رقمی معادل ۱۴۹ میلیون دلار رسیده است . حال به تازگی باخبرشدیم که کمپانی Paramount می خواهد دنباله از برای فیلم World War Z بسازد که هرچند زیاد ساخت قسمت دوم توسط کمپانی Paramount برای این فیلم دور از انتظار نبوده است . برای قسمت اول Damon Lindelof و Drew Goddard دو تن از نویسندگان ، صحنه های پایانی را نوشته اند و برطبق گفته های خودشان ، انها سعی کردند تا کارکتر های انسانی بیشتری به داستان اضافه کنند .

نویسندگان این فیلم تمام تلاششان را کرده اند تا در داستانی تاریک یک پایان تاریک تر را بنمایش بگذارند بگونه ای که پس از تماشای سریال The Walking Dead به شما نشان دهند که هنوز هیچی در مورد زامبی ها نمی دانید . براساس گفته های Damon Lindelof تغییرات بسیاری بروی فیلمنامه و مخصوصا قسمت های پایانی داده شد و حتی این تغییرات باعث شد تا نقش کارکتر Matthew Fox کمرنگ و کمرنگ تر شود و داستان به گونه ی دیگری ورایت شود و آنچه ما در فیلم می بینیم ، همانچیزی که در ابتدا قرار بود ساخته شود نیست .


از همان ابتدا کمپانی Paramount تصمیم نداشت تا داستان کتاب World War Z نوشته ی Max Brooks را که رده ی سنی بالای ۱۳ سال را یدک می کشید ، بسازد و احساس میکرد که این پروژه شکست خواهد خورد . بنابراین آنها برای اطمینان Graham King از کمپانی GK Films و David Ellison از کمپانی Skydance به عنوان تهیه کننده و یکی از خالقین سریال محبوب و موفق Lost بنام Damon Lindelof را وارد پروژه کردند تا بازنویسی فیلمنامه را انجام دهد . برطبق گفته های خبرگزاری ها ، این Brad Pitt (تهیه کننده) بوده است که Marc Forster را به عنوان کارگردان انتخاب کرد و حالا بسیاری دلیل شکست اولیه ی این فیلم را Marc Forster ی می دانند که تجربه ی کارگردانی چنین پروژه ی بزرگی را نداشته است .


پس از ان هم سیاری از تهیه کنندگان World War Z تغییر کردند وستاره ی فیلم Brad Pitt نیز مشغول بازی در فیلم Killing Them Softly شد و پس از اتمام این پروژه نیز تصمیم گرفت تا وقت خودش را با خانواده اش بگذراند ، که تمام اینها باعث شد تا شاید World War Z آن چیزی را که حقش بوده است بدست نیاورد . حالکه کمپانی Paramount تصمیم دارد تا قسمت دوم و ادامه ای برای این فیلم بسازد ، مسلما شاهد تغییرات بسیاری خواهیم بود .منبع:خبرگزاری آریا فیلم