فهرست 100 عنوانی مجله ی اقتصادی «فوربز» که در آمریکا منتشر می شود، شامل اسامی تأثیرگذارترین چهره های 12 ماه گذشته است. در میان فعالان عرصه ی سینما، «استیون اسپیلبرگ» گوی سبقت را از دیگر رقبای هنرپیشه و فیلم سازش ربوده و در رتبه ی سوم این جدول نشسته است.

او در سال گذشته ی میلادی، 100میلیون دلار به درآمد خود افزوده است. مقام اول و دوم این رده بندی که براساس میزان درآمد سال گذشته ی این چهره ها تا پایان ژوئن امسال و تأثیرگذاری شان در عرصه ی بین المللی تنظیم شده، از آن «اپرا وینفری» مجری مشهور تلویزیون و «لیدی گاگا» خواننده ی معروف است.

«هیو جکمن» دومین عضو خانواده ی سینمایی جهان است که با 55میلیون دلار درآمد در مدت 12 ماه، مقام یازدهم این فهرست را به خود اختصاص داده است. پس از بازیگر فیلم های «مردان مجهول»، «پرستیژ» و «وولورین»، «جنیفر لوپز» - هنرپیشه و خواننده - قرار دارد. «رابرت دانی جونیور» هنرپیشه ی فیلم «انتقام جویان» هم رتبه ی بیستم فهرست امسال «فوربز» را کسب کرده است.

«لئوناردو دی کاپریو» سوپراستار سینمای هالیوود که فیلم «گتسبی بزرگ» از او در چندماه اخیر جزو پرفروش ترین فیلم های سینماهای جهان بوده، در مقام بیست ویکم است. ستاره ی آثاری مانند «تایتانیک»،«جزیره شاتر» و «جانگوی آزادشده» در 12 ماه اخیر، 39میلیون دلار به سرمایه ی خود اضافه کرده است.

«تام کروز» دیگر هنرپیشه ی نام آور هالیوودی با افزایش 35میلیونی دلاری درآمدش رتبه ی بیست وهفتم جدول تأثیرگذارترین چهره های سرشناس را از آن خود کرد. «مارک والبرگ»، «ویل اسمیت» و «بن افلک» دیگر بازیگران مطرح سینما هستند که به ترتیب رتبه های 28 ، 35 و 36 این فهرست را در دست دارند.

به گزارش سایت مجله ی فوربز، «آدام سندلر» کمدین تلویزیونی و سینمایی هم با 37میلیون دلار درآمد، بالاتر از «آنجلینا جولی» هنرپیشه ی سرشناس هالیوودی قرار گرفته است. جولی با 33میلیون دلار افزایش درآمد در سال گذشته، رتبه ی چهل ویکم را به دست آورده است. «جنیفر لارنس» ستاره ی «Hager Games» رتبه ی چهل ونهم و «اشتون کاچر» مقام پنجاه وسوم جدول امسال «فوربز» را در اختیار دارند. «پیتر جکسون» فیلم ساز معروف هم در رتبه ی پنجاه وپنجم قرار گرفته است.

از دیگر بازیگران و کارگردانانی که در میان 100 چهره ی تأثیرگذار و ثروتمند «فوربز» قرار گرفته اند می توان به «جنیفر آنیستون»، «چارلی شین»، «مریل استریپ»، «تینا فی»، «الک بلدوین»، «اما استون»، «چارلیز ترون»، «نیل پاتریک هریس»، «سندرا بولاک» و «جاش ودون» اشاره کرد.


منبع:سینما خبر