خط اصلی قصه فیلم نامه قسمت چهارم مجموعه فیلم اکشن دلهره آور و علمی تخیلی «پارک ژوراسیک» آشکار شد. این قصه دوباره در جزیره نابلر اتفاق می افتد.این مکان همان جایی است که قصه و ماجراجویی های قسمت اول پارک ژوراسیک در سال 1993 در آنجا اتفاق افتاد.

در قصه چهارمین قسمت این مجموعه فیلم، این جزیره تبدیل به یک پارک تفریحی برای مردم عادی شده و تعداد زیادی جهانگرد و بازدید کننده را جذب خود کرده است.

تبدیل شدن این محل به یک پارک تفریحی، همان چیزی بود که کاراکتر جان هاموند ( با بازی سر ریچارد آتن بورو) در قسمت اول فیلم به دنبال آن بود.

«پارک ژوراسیک4» به صورت سه بعدی فیلم برداری تهیه می شود. قسمت اول فیلم مدتی قبل به صورت نسخه سه بعدی درآمد و نمایش موفقیت آمیز تازه ای در سینماهای کشورهای مختلف جهان داشت.

به نوشته نشریه اسکرین دیلی، قصه «پارک ژوراسیک 4» در دوران معاصر اتفاق می افتد و پارک تفریحی جزیره، سالانه حدود ده میلیون نفر بازدید کننده دارد.

این در حالی است که برخلاف قصه سه قسمت قبلی فیلم، جزیره تابلر در امنیت کاملا به سر می برد و هیچ خطری جان بازدید کنندگان را تهدید نمی کند.

اما براثر وقوع یک حادثه پیش بینی نشده، اوضاع در این پارک تفریحی به هم می ریزد و دوباره نبرد و ماجراجویی آدم ها و دایناسورهای ما قبل تاریخ با یکدیگر آغاز می شود.

تهیه کنندگان فیلم در کمپانی یونیورسال توضیح بیشتری درباره قصه فیلم و ماجراجویی های آن در اختیار رسانه های گروهی نگذاشته اند و به گفتن این نکته اکتفا کرده اند که در« پارک ژوراسیک 4 »دو دایناسور حضور دارند که مشابه آنها، در قسمت های قبلی این مجموعه فیلم دیده نشده است.

کالین ترورو کاردانی قسمت چهارم این مجموعه فیلم را به عهده دارد. هنوز زمانی برای شروع کار فیلم برداری این اکشن هیجان انگیز دلهره آور اعلام نشده است.

سومین قسمت «پارک ژوراسیک» که نتوانست موفقیت مادی و انتقادی زیادی در سطح جهان به دست بیاورد، در سال 2001 توسط جو جانسن کارگردانی شد.


------------

منبع: فارس