باز لارمان؛ کارگردان فیلم های سینمایی «گتسبی بزگ» (The Great Gatsby)، «مولن روژ» (Moulin Rouge) و «استرالیا» (Australia) با دریافت جایزه «لوچینو ویسکونتی» مورد قدردانی مسئولان برگزارکننده یازدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم و موسیقی ایشیا قرار می گیرد.

بنابر گزارش هالیوود ریپورتر، جایزه «لوچینو ویسکونتی» که یکی از مهمترین جوایز جشنواره ایشیا به حساب می آید به یاد لوچینو ویسکونتی؛ کارگردان صاحب نام ایتالیایی که در تاریخ 17 مارس 1976 میلادی درگذشته، نامگذاری شده است.
فیلم های سینمایی «مرگ در ونیز» (Death in Venice)، «پلنگ» (Leopard) و «جهنمی» (The Damned) از جمله برجسته ترین آثار ویسکونتی هستند.

تام هوپر، پل هاگیس، استفان فیرز و تری گیلیام از جمله هنرمندانی هستند که در سال های گذشته با دریافت جایزه «لوچینو ویسکونتی» مورد قدردانی مسئولان برگزار کننده جشنواره بین المللی فیلم و موسیقی ایشیا قرار گرفته اند.
مسئولان این دوره از جشنواره ایشیا اعلام کرده اند که علاوه بر قدردانی از لارمان، سه فیلم سینمایی «رومئو + ژولیت» (Romeo + Juliet)، «گتسبی بزرگ» و «مولن روژ» این کارگردان برجسته استرالیایی نیز در ایام جشنواره فیلم و موسیقی ایشیا نمایش داده می شود.

پاسکال ویسدومینی؛ دبیر یازدهمین دوره جشنواره فیلم ایشیا در بیانیه ای لارمان را یکی از کارگردانان خلاقی خواند که بیشترین ریسک را در آثار خود می پذیرد.
مسئولان جشنواره فیلم ایشیا چندی پیش نیز اعلام کرده بودند که با اهدای جایزه افسانه ای این جشنواره ایتالیایی به رومن پولانسکی، از این کارگردان و نویسنده فرانسوی قدردانی می کنند.

فیلم های سینمایی «پیانسیت» (The Pianist)، «چایناتاون» (Chinatown) و «شرح حال نویس» (The Ghost Writer)از جمله برجسته ترین آثار پولانسکی هستند.
همچنین مسئولان جشنواره «ایشیا» اعلام کردند که جدیدترین فیلم سینمایی رومن پولانسکی به نام «ونوس در پوستین» (Venus in Fur) نیز در مراسم افتتاحیه این جشنواره ایتالیایی به نمایش در می آید. «ونوس در پوستین» چندی پیش در بخش مسابقه اصلی شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم کن حضور داشت.

مسئولان این دوره از جشنواره بین المللی فیلم و موسیقی «ایشیا» چندی پیش اعلام کرده بودند که با اهدای جایزه افسانه ای این جشنواره ایتالیایی به نیکلاس کیج، ساموئل ال. جکسون و آرنون میلچان از این بازیگران و تهیه کننده صاحب نام سینما قدردانی می کنند.
فیلم های سینمایی «ترک لاس وگاس» (Leaving Las Vegas)، «ارباب جنگ» (Lord of War) و «فرار در شصت ثانیه» (Gone in Sixty Seconds) از جمله آثار برجسته ای هستند که کیج پیش از این در آن ها ایفای نقش کرده است. همچنین از مهمترین فیلم هایی که ال. جکسون در آن ها بازی کرده است نیز می توان به «داستان عمه پسند» (Pulp Fiction)، «جانگو رها شده» (Django Unchained) و «جنگ ستارگان: اپیزود 3» (Star Wars: Episode III) اشاره کرد.

فیلم های موفق هالیودی مانند «باشگاه دعوا» (Fight Club)، «روزی روزگاری در آمریکا» (Once upon a Time in America) و «محرمانه ال. ای» (L. A. Confidential) نیز از جمله فیلم های سینمایی برجسته ای هستند که میلچان تا به امروز تهیه کنندگی آن ها را برعهده داشته است.

جشنواره فیلم و موسیقی ایشیا که در سال جاری یازدهمین دوره خود را تجربه می کند بین روزهای 13 تا 21 جولای (22 تا 30 تیر) تابستان سال جاری در جزیره ایشیا که در سواحل ناپل واقع شده است، برگزار می شود.


منبع:سینما پرس