بنظر می رسد کمپانی ۲۰th Century Fox سرانجام برنامه ی درستی برای ساخت دنباله ی Prometheus پیدا کرده است . قسمت اول فیلم Prometheus با درجه ی سنی R تواسنت ۴۰۰ میلیون دلار فروش جهانی کسب کند و کمپانی۲۰th Century Fox اعلام کرده بود که در سال ۲۰۱۴ و یا ۲۰۱۵ فیلم Prometheus 2 را اکران خواهد کرد . نویسنده و مغز متفکر قسمت اول Damon Lindelof در همان ابتدای کار اعلام کرد که بدلیل مشغله ی زیاد برای قسمت دوم باز نمی گردد و مدتی پس از ان نیز کمپانی Fox اعلام کرد که دقیق نمی داند داستان را چگونه ادامه دهد و کاملا گیج شده است . اما حالا اخبار جدیدی در دست داریم که نشان میدهد کم کم این کمپانی متوجه شده است که چطوری فیلم را ادامه بدهد و به همین دلیل Jack Palgen به عنوان نویسنده ی Prometheus 2 انتخاب شده است و در کنار ان هم انتظار می رودNoomi Rapace و Michael Fassbender در قسمت بعدی نقش های اصلی باشند .

اخبار انگونه نشان میدهد که Ridley Scott و کمپانی Fox به این توافق رسیده اند که Jack Palgen فیلمنامه ی قسمت دوم را بنویسد . در گذشته اعلام شده بود که Jack Palgen قرار است تا فیلمنامه ی Transcendenceرا بنویسد که فیلمبردار قدیمی و دوستChristopher NolanبنامWally Pfister کارگردان این پروژه می باشد و Johnny Deppنیز نقش اصلی را برعهده دارد . به احتمال فراوان Noomi Rapace و Michael Fassbender برای قسمت بعدی بازخواهند گشت اما همچنین احتمال میرود تا Ridley Scott تهیه کننده ی Prometheus 2 باشد و خودش آنرا کارگردانی نکند .

در حال حاضر Ridley Scott مشغول ساخت The Counselor
می باشد و پس از ان نیز تصمیم دارد تا پروژه ی افسانه یموسی پیامبر بنام Exodus با سال بعدش بسازد ، بنابراین برای مدتی و احتمالا تا سال ۲۰۱۴ یا ۲۰۱۵ در دسترس نمی باشد و کمپانی Fox هم میخواهد هر چه زودتر Prometheus 2 را بسازد .

اما نکته ی دیگری هم وجود دارد و این که در قسمت اول این فیلم سوالات بی جوابی برای طرفداران خودش باز گذاشت ، مخصوصا در مورد موضوعات افسانه ای و در گذشته Ridley Scott
از نقشه های آینده اش صحبت کرده بود که تصمیم دارد فیلمهای کوتاهی در مورد این مسائل بسازد و از کارگردانان مختلفی هم استفاده خواهد کرد تا شاید هم به سوالات جواب دهد و هم داستان تازه ای برایPrometheus 2 بوجود بیاورد .منبع:خبرگزاری آریا فیلم