مراسم اختتامیه شصتمین دوره جشنواره فیلم سیدنی در حالی برگزار شد که جایزه 60 هزار دلاری بهترین فیلم این جشنواره بین المللی به فیلم سینمایی «تنها خدا می بخشد» اهدا شد.

بنابر گزارش آرتس هاب، نیکلاس ویندینگ رفن دانمارکی نویسندگی فیلمنامه و کارگردانی «تنها خدا می بخشد» را برعهده دارد و رایان گازلینگ و کریستین اسکات توماس از جمله بازیگران مطرح و برجسته ای هستند که در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده اند.

گازلینگ در «تنها خدا می بخشد» در نقش یک قاچاقچی مواد مخدر بازی می کند که در بانکوک فعالیت می کند. زمانی که مادرش او را موظف می کند تا قاتل برادرش را پیدا کند و به قتل برساند اتفاقات بسیار پیچیده ای در زندگی او رخ می دهد.
نیکولاس ویندینگ رفن دانمارکی که سال 2011 میلادی برای ساخت فیلم سینمایی «راننده» (Drive) موفق به دریافت جایزه بهترین کارگردان جشنواره فیلم کن شده است، پیش از این در سال 2008 میلادی با ساخت فیلم سینمایی «برانسون» (Bronson) موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره سیدنی شده بود.

هوگو ویوینگ؛ رییس هیات داوران بخش مسابقه اصلی شصتمین دوره جشنواره فیلم سیدنی در بیانیه ای «تنها خدا می بخشد» را اثری مسحور کننده خواند.
دیلن مک دانلد نیز برای ساخت «Buckskin» جایزه 10 هزار دلاری بهترین فیلم کوتاه این دوره از جشنواره فیلم کوتاه را دریافت کرد و ژولیت لامون نیز برای ساخت «خانم نیکی» (Miss Nikki) و «دخترهای ببر» (Tiger Girls) مورد قدردانی هیات داوران این جشنواره بین المللی قرار گرفت.

دیوید لیونز نیز برای ساخت فیلم سینمایی «رکورد» (Record) موفق به دریافت جایزه 5 هزار دلاری بهترین کارگردان شصتمین دوره جشنواره فیلم سیدنی شد و جایزه 4 هزار دلاری بهترین انیمیشن این جشنواره بین المللی نیز به «پروانه ها» (Butterflies) به کارگردانی ایزابل پپارد اهدا شد.منبع:سینما پرس