• فضاپیمایی که مقصدش یک سیاره مستعمره بسیار دور است و هزاران نفر مسافر دارد، دارای یک نقص فنی در قسمت اتاق خواب است. این نقص باعث می شود دو تن از مسافران 90 سال زودتر از زمان برنامه ریزی شده بیدار شوند...

 • "موانا" از استعدادهای دریانوردی خود استفاده میکند تا به یک جزیره ی افسانه ای برود و قهرمان او، "مائویی" نیز در این ماجراجویی او را همراهی میکند.

 • یک جراح با استعداد اما متکبر و مغرور که پس از حادثه ای ناگوار شغلش را از دست می دهد، راه تازه ای را پیش روی زندگی اش می بیند. او توسط یک جادوگر آموزش هایی را فرا میگیرد تا از دنیا در برابر افراد شرور محافظت کند.

 • فیلم ماجرای افسر اطلاعاتی مکس (برد پیت) می باشد که در سال 1942 و در شمال آفریقا با یک مبارز نیروی مقاوت فرانسه بنام ماریان (ماریون کوتیار) در پشت خطوط دشمن آشنا می شود. آنها رابطه ی صمیمانه ای را با هم آغاز میکند اما فشار جنگ این رابطه را تهدید میکند...

 • یک پسر پنج ساله هندی هزاران کیلومتر دور از خانه اش، در خیابانهای کلکته گم می شود. او مخاطرات زیادی را پشت سر می گذارد و سرانجام زوجی در استرالیا او را به فرزند خواندگی قبول میکنند. 25سال بعد او عزم خود را جزم میکند تا خانواده ی گمشده اش را پیدا کند...

 • این فیلم داستان مردی سیاه پوست را از دوران کودکی تا بزرگسالی روایت می کند که در شهر میامی و سردرگم در گرایش جنسی با شرایطی سخت بزرگ می شود.

 • سوزان یک گالری دار موفق است که به طور اتفاقی با رونوشتی از رمان منتشرنشده ی شوهر سابقش تام مواجه می شود که حاوی مطالب خشونت آمیز و یک انتقام نمادین است...

 • «سلن» (کیت بکینسیل) میجنگد تا به نبرد میان قبیله لایکن و جناح خون آشامی که به او خیانت کردند، پایان دهد...

 • داستان فیلم درباره مرد جوانی به نام لی چندلر است که پس از مرگ برادرش جوئی، مجبور می شود حضانت پسر برادرش را برعهده بگیرد و می بایست به این منظور به شهر زادگاه خود بازگردد. چندلر که خیلی راغب به بازگشت نیست، در هنگام ورود به شهر با افراد مختلفی از جمله همسر سابقش رندی، که ...

 • فیلم بر اساس داستان واقعیِ یک مخالف جنگ و پزشک ارتش آمریکا به نام دزموند داس (اندرو گارفیلد) است که حاضر نمی شود سلاحی حمل کند، اما طی نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم با وجود شلیک های بی وقفه ی دشمن، یک تنه جان بیش از ۷۵ نفر از هم رزمانش را نجات می دهد...

 • خوش آمديد

  ورود / ثبت نام

  خوش آمديد

  ورود / ثبت نام

  هم اکنون وارد انجمن شويد

  • به وب سایت رسانه کوچک خوش آمدید
  LilMedia New Domain lilvpn
  نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
  1. #1

   تاریخ عضویت
   آذر ۱۳۹۱
   شماره عضویت
   20
   نوشته ها
   1,483
   نام واقعی
   نازنین
   محل زندگی
   TEHRAN
   فیلم مورد علاقه
   Taitanic , Twilight
   سریال مورد علاقه
   Vampire Diaries
   پسندیده : 91
   مورد پسند : 643 بار در 282 پست

   نقد و بررسی فیلم The Sessions (جلسات)


   کارگردان: Ben Lewin
   نویسنده : Ben Lewin
   بازیگران: John Hawkes, Helen Hunt , William H. Macy

   خلاصه داستان :
   پرستاری به بیمار خود که به بیماری فلج اطفال مبتلاست و با کمک دستگاه زندگی می کند ارائه خدمت می کند، اما این خدمت به صورت بر آورده ساختن نیاز های جنسی اوست. در این بین قرانینی بین آنها وجود دارد که ..


   شما می توانید از صدای نا به هنجار او بگویید ، مارک برای صحبت کردن باید تلاش کند . او 38 ساله است و بعد از مبتلا شدن به فلج اطفال ، اغلب این سال ها با دستگاه تنفسی زندگی کرده است . بدن او لاغر و پیچ خورده است ؛ او به پرستارش ،ورا ، وابسته است تا او را روی یک برانکارد چرخ دار بیرون خانه ، ساعتی بگرداند . او قبل از بودن به عنوان یک کاراکتر در جلسات ، یک شخص حقیقی به نام مارک او-برین بوده است و این فیلم از مقاله ای که او در سال 1990 نوشته ، وام گرفته است : "ملاقات با یک پرستار جنسی(به عنوان ترجمه s e x surrogate – کسی که به بیمارانی که نمی توانند نیاز خود را به صورت مشروع برآورده کنند ، s e x می دهد. )" .او با تمام وجودش احساس می کند که خسته و به آخر رسیده است اما او دوست دارد که قبل از مرگش حداقل با یک زن آمیزش جنسی داشته باشد . زمانیکه رابطه جنسی در فیلم ها مانند اتومبیل های داخل خیابان ها امری عادیست ،تلاش برای برآورده کردن خواسته او مستلزم تصمیم گیری فوق العاده ایست .فیلم یادآور رابطه جنسی غیر مشروع و حتی تجلیل از آن است .


   جان هاوکس نقش مارک را ایفا می کند ، کسی که در سال های اخیر به عنوان بازیگری با استعداد اعجاب آور ظاهر شده است . کاری که او در اینجا انجام می دهد تنها جسمانی نیست ، مستلزم احساسات است تا داستان را به قلمرو احساسات عمیق و متحیر کننده و حتی کمدی هدایت کند. مانند بسیاری از فیلم ها و حتی بیش تر از آنها ، جلسات به دو بازیگر اصلیش وابسته است تا بتواند خوب به نظر برسد و در اینجا هلن هانت اجرایی دقیق و از سر نازک بینی دارد . او نقش چریل(شریل) را بازی می کند ،یک پرستار جنسی در برکلی کالیفرنیا . وقتی که این جور افراد ، سوژه مناسبی برای کمدین ها هستند ، او بر قانونی بودن و برحق بودن شغلش پافشاری می کند و حتی قوانین و محدودیت ها را به مارک توضیح می دهد آنها 6 ملاقات خواهند داشت نه بیشتر . آنها با هم کار نمی کنند که عاشق هم بشوند ، آنها می خواهند که به هدف جسمانی مشخصی برسند . مارک این را می فهمد ، گرچه دفعاتی وجود دارد که هردو از قانون سرپیچی می کنند!


   شرایط آنها پیچیده است و از حالات معمولی بسیار به دور! چیزی که واقعا می درخشد ، راهی است که فیلم ، فیلم نامه و کارگردان آن بن لوین بیان می کند - و به طور خاص در مورد آنچه اتفاق می افتد ، دقیق است . اگرچه درجه بندی فیلم R است و هلن هانت در بعضی قسمت ها برهنه است اما هیچ آمیزشی دیده نمی شود . این ایده خردمندانه ای برای فیلم است . زمانیکه او به مارک می گوید که چه کاری می کند و چرا می کند ، این به همان اندازه که برای مارک تازه و شیرین است ، برای ما بینندگان نیز هست . فیلم از حضور یک ناظر بهره می برد ؛ یک مشاور و محرم راز ، که او نیز مجرد است . شاید این فقدان فعالیت جنسی بهتر او را واجد شرایط کند . این فرد پدر براندن(با بازی ویلیام مکی) هست ، کشیش و اعتراف گیرنده مارک . مارک در مورد مسائل مذهبی کاتولیک جدی است و برای راهنمایی به کشیش مراجعه می کند . پدر براندن که موهای بلند کمرنگ او تداعی beach boys (گروه معروف !!!) است ، نیز به همان اندازه جدی است .


   وقتی مارک برای اعتراف می رود ، بعد از اینکه تخت برانکارد گونه چرخدار او وارد کلیسا می شود ، کنار محراب قرار می گیرد . این جاسازی ممکن است که برای هدفی دراماتیک باشد ، اما حدس من این است که جایگاه ویژه اعتراف برای مارک از نظر جسمی غیر قابل استفاده است و البته اینکه جایگاه کنار محراب به آنها هیبت و وقار خاصی می بخشد . این همچنین زمینه را برای لحظه ای که می دانیم اتفاق می افتد آماده می کند . در تئوری هرگونه آمیزش جنسی خارج از چهارچوب ازدواج – حتی اگر به هر دلیلی امکان حاملگی و رشد جنین را محدود کند – توسط کلیسای کاتولیک به عنوان گناه تلقی می شود . آنچه مارک انجام می دهد گناه است ؛ او به راهنمایی معنوی نیاز دارد . چرا او نمی تواند یک آمیزش جنسی داشته باشد و سریعا استغفار کند؟! این گونه عمل نمی کند . راه بازگشتی وجود ندارد .


   اما شاید یک خیر بزرگی در میان باشد که رحم و شفقت را نیز شامل می شود . پدر براندن همه چیز را در مورد مارک و شرایطش می داند و به مارک با یک جمله تاثیرگذار تسلی می دهد : "من در دلم می دانم که خدا در این مورد از تو خواهد گذشت ، برو و انجامش بده" . اگر این جمله مستقیما از مقاله مارک او-برین نیست ، باید در آن مقاله قرار گیرد . در ابتدا ، مارک چند بار به طور اجتناب ناپذیر دچار انزال زودرس می شود . او یک بمب است که سال ها انتظار انفجار را می کشیده است . خوشبختانه چریل او را در جلسات راهنمایی می کند ، وقتی که در همان زمان با نگاهی اجمالی زندگی شخصی او را مرور می کنیم . جلسات به هیچ عنوان در مورد رابطه جنسی نیست . در مورد دو نفر است که می توانند با هم راحت باشند و در مورد احساس خرسندی که بین آنها شکل می گیرد . این فیلم صحنه های جنسی بی ارزش و احمقانه دیگر فیلم ها را ملامت و اصلاح می کند . این یک یاد آوری است که باید با هم مهربان باشیم .

   منتقد: راجر ایبرت
   مترجم: رضا کوچک زاد
   منبع:سایت نقد فارسی
   ویرایش توسط Angel : ۱۳۹۲-۰۵-۱۴ در ساعت ۰۶:۳۰ بعد از ظهر
   دختر 5 ساله ای از برادرش پرسید معنی عشق چیست :

   برادرش جواب داد : عشق یعنی تو هر روز شكلات من رو از كوله پشتی مدرسه ام بر میداری ،

   و من هر روز بازهم شكلاتم رو همونجا میگذارم ...