جدیدترین ساخته های «پائولو سورنتینو» و «جوزپه تورناتوره» در صدر نامزدهای قدیمی ترین جوایز سینمایی اروپا قرار گرفتند.

فیلم «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو»، کارگردان سرشناس ایتالیایی به همراه «بهترین پیشنهاد» ساخته کارگردان برنده اسکار «جوزپه تورناتوره» هریک در 9 بخش نامزد کسب جایزه از جوایز «ربان نقره ای»، قدیمی ترین جایزه سینما در اروپا شدند.

«سورنتینو» امسال با فیلم «زیبایی بزرگ» برای پنجمین بار نامزد نخل طلای کن بود. در فیلم «زیبایی بزرگ» که «آنجلینا جولی» نقش کوتاهی در آن ایفا کرده، «تونی سرویلو» در نقش یک خبرنگار ظاهر شده است.

این فیلم سومین همکاری «سرویلو» با «سورنتینو» است.
«سورنتیو» سال گذشته نیز با فیلم «اینجا باید جایی باشد» با بازی «شون پن» جایزه اصلی جوایز «ربان نقره ای» را از آن خود کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، هر دو فیلمساز سرشناس در بخش بهترین کارگردانی نیز نامزد کسب جایزه «ربان نقره ای» شده اند.

«بهترین پیشنهاد» تورناتوره که داستان رمانتیک آن در وین روی می دهد، به زبان انگلیسی و ایتالیایی و با بودجه ی 21 میلیون دلاری ساخته شده است. «انیو موریکونه»، آهنگساز نامدار سینمای ایتالیا در فیلم جدید تورناتوره با وی همکاری خواهد کرد.

«تورناتوره» در سال 1989 با فیلم «سینما پارادیزو» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی شد و دوبار در سال های 1995 و 1996 نامزد این جایزه بوده است.

طبق اعلام برگزارکنندگان جوایز سینمایی «ربان نقره ای» قرار است از فیلم «من و تو» جدیدترین ساخته «برناردو برتولوچی»، کارگردان سرشناس ایتالیایی به عنوان فیلم سال تقدیر شود.

جایزه «ربان نقره ای» در سال 1946 آغاز به کار کرد و هر ساله برندگان آن ازسوی انجمن خبرنگاران سینمای ایتالیا انتخاب می شوند. این جوایز سینمایی پس از اسکار قدیمی ترین جوایز سینمایی در جهان محسوب می شود.منبع:ایسنا