بازی بی کلام «رابرت ردفورد» در فیلم «همه چیز از دست رفت»، مورد استقبال فراوان تماشاچیان و منتقدان جشنواره فیلم کن واقع شد.


بازی رابرت ردفورد کارگردان و هنرپیشه ی باسابقه ی هالیوودی در فیلم تک پرسوناژ «همه چیز از دست رفت» به کارگردانی «جی.سی شندور»، استقبال پرشور حضار شصت وششمین جشنواره فیلم کن را در پی داشت.

این بازیگر معروف در این فیلم که تقریبا هیچ دیالوگی ندارد ، نقش ماهیگیری را ایفا می کند که در دریا گم شده است.
شندور سال 2011 با نخستین فیلم خود، نامزد دریافت جایزه ی بهترین فیلمنامه ی اورجینال کن شده بود.«ایندیپندنت» فیلم جدید ردفورد را "کاملا گیرا و بانفوذ" توصیف کرده است.

روزنامه ی «ورایتی» هم درباره ی هنرنمایی این بازیگر نوشت: ردفورد با بازی تک نفره و حضور احساسی اش در این فیلم، فوق العاده عمل کرد.

به گزارش بی.بی.سی، شندور و ردفورد برای فیلمبرداری اثر حدود سه ماه را در مکزیک سپری کرده اند.
ردفورد 76 ساله که برای ایفای نقش در «همه مردان رییس جمهور» شهرت دارد، اولین فیلم خود را به نام «مردم عادی» در سال 1980 کارگردانی کرد. وی برای این اثر اسکار کارگردانی را دریافت کرد.

برخی از آثار هنری رابرت ردفورد عبارتند از : «گتسبی بزرگ»، «نیش»، «بوچ کسیدی» و «ساندنس کید»، «تعقیب»، «جاسوس بازی»، «بروبیکر»، «این ملک متروک شده»، «همه مردان رییس جمهور»، «پیشنهاد بی شرمانه»، «خروج از آفریقا»، «کفش های کتانی»، «آخرین قلعه»، «خروج از آفریقا»، «رودخانه ای از میانش می گذرد»، «نجوای اسب» و «هاوانا».

وی در سال 1981 برای فیلم «مردم معمولی» جایزه اسکار بهترین کارگردانی و در سال 2002 جایزه اسکار افتخاری را دریافت کرد.
ردفورد در سال 1981 دانشگاه سینمایی «ساندنس» و چند سال بعد جشنواره ای به همین نام را نیز تاسیس کرده است. این کارگردان و هنرپیشه برجسته آمریکایی تاکنون در بیش از 39 فیلم به ایفای نقش پرداخته است.


منبع:ایسنا