شبکه اجتماعی توییتر در آخرین پست وبلاگ خود خبر از راه اندازی سرویس موسیقی twitter #music داده است.


همانطور که از نام آن هم مشخص است این سرویس بر اساس توییت های کاربران و ارتباط های توییتری و حتی کنش های کاربران کار خواهد کرد. توییتر موزیک اطلاعات مربوط به محبوب ترین آهنگ ها و خواننده های در صدر را در اختیار کاربران قرار خواهد داد و مطمئنا خواهید توانست از همین سرویس در رابطه با موسیقی هایی که مورد علاقه شماست توییت نیز بکنید و در نهایت به موسیقی مورد علاقه خود در این سرویس گوش بدهید.

در اپلکیشن تازه توییتر می توانید با رفتن به بخش NowPlaying متوجه شوید کسانی که دنبال می کنید به چه موسیقی هایی گوش می دهند و یا اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد یک گروه یا هنرمند به دست آورید تنها کافیست بر روی نام او کلیک کنید و یا به پروفایل شخصی اش بروید و بهترین آهنگ های او تا به حال را پیدا کنید.


در این اپ خواهید توانست هنرمندانی را پیدا کنید که هنرمند مورد علاقه شما را دنبال می کنند و به این ترتیب به موسیقی آن ها نیز گوش دهید. تنها کافیست نام هنرمند مورد نظر خود را در قسمت جست و جوی این اپلیکیشن بنویسید و بعد یا به صورت تک به تک و یا کلی به موسیقی ها گوش دهید و اگر مایل بودید می توانید آن ها را بخرید.

این سرویس در ابتدا با شایعات بسیاری همراه بود و حتی اصلا معلوم نبود که توییتر قصد ساخت چنین محصولی را دارد یا نه اما با توییت کردن برخی اکانت های تاثیر گذار توییتر نظیر Ryan Seacrest مبنی بر استفاده از این سرویس، این شایعات رنگ جدی تری پیدا کرد تا اینکه توییتر موزیک امروز به طور رسمی به کاربران معرفی شد.


مطمئنا با دسترسی مستقیم توییتر به اطلاعات کاربران و از همه مهم تر ساختار داده های آن ها سرویس موسیقی بسیار شگفت انگیزی در انتظار کاربران خواهد بود. البته نباید از این موضوع غافل شویم که قبل از اجرای کامل موسیقی باید آن را خریده باشید در غیر اینصورت همانند من تنها به نسخه پیش نمایش آن ها دسترسی خواهید داشت.


در حال حاضر توییتر در حال همکاری با فروشگاه های iTunes، Spotify و Rdio است که به گفته وبلاگ این شبکه اجتماعی احتمالا در روزهای آینده به تعداد این سرویس ها اضافه خواهد شد. همین موضوع می تواند رقابت در بین سرویس های موسیقی را بیشتر کند تا هر چه سریعتر به این لیست اضافه شوند. سرویس هایی نظیر پاندورا که مطمئنا بسیاری علاقه دارند تا موسیقی ها از طریق فروشگاه آن ها در اختیار کاربران قرار بگیرد.

music# در حال حاضر تنها بر روی آیفون و نسخه وب قابل ارائه است که مطمئنا واکنش مناسبی برای کاربران اندروید در پی نخواهد داشت. می توانید آن اپلیکیشن را از اپ استور دانلود کنید و یا اگر از نسخه وب استفاده می کنید می توانید برای مرور موسیقی ها به music.twitter.com مراجعه کنید. همچنین این سرویس فعلا برای کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، ایرلند و نیوزیلند قابل دسترس است و توییتر اعلام کرده در مدت کوتاهی این سرویس برای کشورهای بیشتر و همچنین پلتفرم اندروید عرضه خواهد شد.


منبع