استودیو برادران وارنر یک عکس جدید از فیلم «مرد فولادین» به کارگردانی زاک اسنایدر را منتشر کرد.

هنری کاویل در این فیلم نقش سوپرمن را بازی می کند و کوین کاستنر و داین لین در نقش جاناتان پدرخوانده و مارتا کنت مادرخوانده او ظاهر شده اند.

جاناتان و مارتا کنت در قصه های مصور «سوپرمن» شخصیت هایی هستند که بیشترین تاثیر را روی او دارند.

آن ها که در کانزاس زندگی می کنند، کال-ال (بعدها سوپرمن) را که بازمانده یک سیاره در حال نابودی به نام کریپتون است، از نوزادی به فرزندی می پذیرند و نام کلارک کنت را برای او انتخاب می کنند. او بزرگ می شود و در جوانی در قالب یک روزنامه نگار می کوشد از نیروهای فراطبیعی خود برای حفاظت زمین در برابر یک نیروی اهریمنی استفاده کند.

راسل کرو در «مرد فولادین» در نقش جور-ال پدر واقعی سوپرمن ظاهر شده است. ایمی آدامز به نقش لوییس لین خبرنگار روزنامه دیلی پلنت و لارنس فیشبرن به نقش پری وایت سردبیر این روزنامه دیگر بازیگران این فیلم هستند

دو بازمانده دیگر سیاره کریپتون، ژنرال زادِ اهریمنی (با بازی مایکل شانون) و فائورا شریک او (با بازی آنتیه ترائه) در این فیلم رودرروی سوپرمن قرار دارند. آیلت زورر (در نقش لارا لور-وان مادر سوپرمن)، هری لنیکس (در نقش ژنرال سوان ویک) و کریستوفر ملونی (در نقش سرهنگ هاردی) هم در «مرد فولادین» بازی می کنند.

«مرد فولادین» تازه ترین تلاش استودیو برادران وارنر برای به آوردن سوپرمن به پرده عریض سینماست. این استودیو سال 2006 برایان سینگر نویسنده و کارگردان را به کار گرفت تا فیلم «سوپرمن بازمی گردد» را بسازد. فیلم در گیشه های فروش موفق بود، اما با واکنش متفاوت منتقدان روبرو شد.

فیلمنامه «مرد فولادین» را دیوید اس. گویر بر اساس داستانی از خودش و کریستوفر نولان نوشته است. این فیلم 14 ژوئن (24 خرداد) در قالب های سه بعدی، دوبعدی و آیمکس روی پرده سینماها می رود.

در اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980 نیز سه فیلم «سوپرمن» ساخته شد. اولین فیلم را ریچارد دانر در 1978 با بازی کریستوفر ریو کارگردانی کرد. «سوپرمن 2» را ریچارد لستر در 1981 ساخت و «سوپرمن 3» نیز در 1983 باز به کارگردانی لستر روی پرده رفت.


منبع:خبر آنلاین