سام ریمی کارگردان اکشن فانتزی و ماجراجویانه «اُز: بزرگ و پرقدرت» می*گوید قسمت دوم آن را کارگردانی نخواهد کرد.

«اُز: بزرگ و پرقدرت» که جمعه به روی پرده سینماهای آمریکای شمالی رفت، در سه روز اول نمایش 80 میلیون دلار فروش کرد اما سام ریمی کارگردان این فیلم به صورت رسمی اعلام برای دومین قسمت آن، با تهیه*کنندگان این پروژه همکاری نخواهد کرد. این در حالی است که کمپانی والت دیزنی تهیه کننده این فیلم ،روز قبل اعلام کرده بود سام ریمی کارگردان دومین قسمت آن خواهد بود.

این فیلم ساز در گفت*وگویی چنین گفت: طرح و برنامه*ای برای کارگردانی دنباله این فیلم را ندارم. امیدوارم فیلم*ساز دیگری بتواند با این فیلم همکاری کند. ریمی به این نکته اشاره می*کند که تمام تلاش خود را به خرج داد تا یک پایان کامل برای فیلم خود خلق کرده و با این کار، تمام خواسته*های تماشاگران را جواب داده و برآورده کند.

وی گفت: من جذب قصه نسخه اصلی فیلم شدم، اما فکر نمی*کنم دنباله آن چیز جالبی در خود داشته باشد که بتواند باعث جذب و علاقه*ام بشود.

منابع نزدیک به تهیه*کنندگان «اُز: بزرگ و پر قدرت» می*گویند این روزها میشل کاپنر مشغول کار نگارش فیلم*نامه قسمت دوم فیلم است. وی فیلم*نامه خود را تا یک یا دو ماه دیگر تحویل مسئولان کمپانی والت دیزنی خواهد داد و هنوز معلوم نیست قصه آن، بلافاصله پس از پایان ماجراهای «از: بزرگ و پر قدرت» رخ می*دهد یا خیر.

برخی از اهل فن می*گویند شاید قصه فیلم*نامه قسمت دوم فیلم، نزدیکتر به قصه و حوادثی باشد که در فیلم کلاسیک «جادوگر شهر اُز» (محصول سال 1939 کمپانی برادران وارنر) باشد. از آن جا که هنوز فیلم*نامه قسمت دوم فیلم آماده نیست ، اعلام خبر عدم همکاری سام ریمی با این فیلم کمی عجیب و غریب به نظر می*رسد. به همین دلیل است که برخی از تحلیل*گران اقتصادی سینما عقیده دارند صحبت*های سام ریمی، نوعی تبلیغات برای وی به حساب می*آید.

«اُز:بزرگ و پرقدرت» با هزینه*ای 200 میلیون دلاری تهیه شده و گفته می*شود هزینه*های تولید قسمت دوم آن بسیار پائین*تر از قسمت اصلی خواهد بود. جیمز فرانکو، میلا کونیس، ریچل ویتز، میشل ویلیامز و تونی کاکس بازیگران این اکشن حماسی فانتزی هستند و قرار است در دومین قسمت آن هم بازی کنند.فارس