امروز در خبرها خواندیم که انتخاب اول Quentin Tarantino بزرگ برای نقش Django در فیلم Django Unchainedکسی نبود جز Will Smith و این یک انتخاب بزرگ می تونست برای Will Smith باشد تا نام خودش را در جشنوراه ها زنده کند اما او با ناباوری تصمیم گرفت تا این دعوت را رد کند . در ماه نوامبر بود که Tarantino درباره ملاقاتش با Smith اعلام کرد :” این تصمیم ۱۰۰ درصد درستی نبود و من و Smith زمان کافی رو برای درست کردن این موضوع خرج نکردیم “. به عقیده ی Tarantino و بسیاری ، Will Smith کمی بدنام می باشد که به محض ورودش به فیلم و پروژه ای سریعا تغییراتی به فیلمنامه ی اون کار وارد می کند و همه ی ما می دانیم که هیچکس اجازه ی وارد کردن تغییرات در فیلمنامه ای که توسط Quentin Tarantino نوشته شده است ، را ندارد . حال امروز Will Smith تصمیم به صحبت کردن درباره ی این موضوع گرفته است و دلیلش برای کنار رفتن از این پروژه و نرفتن به فصل جوایز را بازگو کرده است و ما نیز به ان خواهیم پرداخت .
برطبق مصاحبه ی Will Smith با مجله ی EW ، این بازیگر فیلم های بلک باستر گفته است :” Django نقش اصلی نبود و داستان به این شکل بود که من احتیاج به یک نقش اصلی داشتم . اون یکی کارکتر نقش اصلی داستان و فیلم بود ! من به یه شکلی به Quentin گفتم که Quentin ، لطفا ، کارکتر من باید Bad man داستان رو بکشه “.
اینگونه طرز فکره Will Smith باعث میشه که همه ی ما خوش حا بشیم که او از پروژه کناره گیری کرده بود . اگرچه فیلمDjango Unchained می تونست قدم بزرگی برای او باشد تا نامی در جشنواره ها و حرفه ی خودش بوجود اورد و خودش را از بستر فیلمهای باکس افیس و بلک باستر دور کند . اما تغییراتی که Will Smith می خواست وارد فیلمنامه کند مسلما به مزاغ شخصی مانند تارانتینو خوش نمیامد و یکی از ان تغییرات انبود که Will Smith بسیار علاقه داشت تا کارکتر Candie با بازی Leonardo DiCaprio به دستان او کشته شود و با اینکار خودش را نقش اصلی نشان دهد .
اما با تمام این حرفا Will Smith باز هم نقش اصلی را اینبار به پسرش Jaden سپرده است و هر دو باهم در فیلم After Earth حضور دارند ، همچنین او در پروژه ی Winter’s Tale نیز حضور خواهد داشت . اما وقتی متوجه می شویم کهLeonardo DiCaprio نیز برای فیلم Inglourious Basterds در بین کاندید ها حضور داشته ، بنابراین ما را به فکر وا می دارد که ممکن است Will Smith نیز در پروژه ی بعدی Tarantino بنام Killer Crow حضور داشته باشد .