اخبار حاکی از انست که مراحل تولید ساخت جدیدترین فیلم George Clooney بنام The Monuments Men اغاز شده است . کمپانی های The Columbia Pictures و ۲۰th Century Fox تهیه کنندگان این فیلم ، قرار است تا داستانی واقعی از جوخه ی سربازی را در جنگ جهانی دوم تعریف کنند که با سفر به المان اثار هنری را که توسط نازی ها به سرقت رفته اند را قبل از اینکه برای همیشه فراموش و پنهان شوند ، نجات دهند . George Clooney علاوه بر کارگردانی این فیلم و بازیگری ، تهیه کننده ی ان نیز می باشد و در این مقام با دوست همیشگی اش Grant Heslov همراه است و Grant Heslov بازنویسی فیلمنامه را هم برعهده داشته است .
George Clooney برای این فیلم بازیگران نامدار و بزرگی را دوره یکدیگر جمع کرده است ، این اسامی شامل Matt Damon , Bill Murray , Cate Blanchett , Jean Dujardin , Bob Balaban , John Goodman و Hugh Bonneville از سریال Downton Abbey می باشند . در لیست نهایی بازیگران این فیلم اشاره ای به Daniel Craig نشده است بنابراین حدسیات براین مبنا می باشد که ممکن است George Clooney او را از لیست فیلم خود خارج کرده باشید .
حتی اگر نامهای Clooney و Heslov ( تهیه کنندگان فیلم Argo و نامزد بهترین فیلم در بسیاری از جشنواره ها ) جزعی از این فیلم نبودند ، باید The Monuments Men را یکی از فیلمهای مهم سال نامید و اینده ای درخشان را در جشنواره ها برای ان تخمین زد . تنها کارگردان ، نویسنده ی و بازیگران قوی در این فیلم جزع قدرت های این فیلم حساب نمی شوند بلکه ساخت موسیقی این فیلم به Alexandre Desplat اهنگساز فیلمهای Argo و Zero Dark Thirty سپرده شده است و فیلمبرداری ان نیز به Phedon Papamichael سپرده شده است .
فیلم The Monuments Men در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۳ اکران خواهد شد .