تاریخ اکران فیلم بیوگرافی Mandela: Long Walk to Freedom با بازی ادریس آلبا در نقش نلسون ماندلا اعلام شد . پس از مدتها انتظار مشخص شد فیلم بیوگرافی که بر اساس زندگی نلسون ماندلا ساخته شده است در اواخر امسال و در تاریخ ۲۹ نوامبر به اکران خواهد رسید . علاوه بر ادریس آلبا بازیگر دیگری با نام Naomie Harris (یکی از بازیگران فیلم Skyfall) هم در این فیلم در نقش Winnie Mandela هم در این فیلم حضور دارد و بسیاری از سایت ها از همین الان که حتی این فیلم اکران هم نشده این دو بازیگر را مستعد برنده شدن جایزه های مختلف بین المللی برای ایفای نقش در این فیلم دانسته اند . ادریس آلبا یکی از چهره های مشهور و محبوب سینما و تلویزیون میباشد که از او سریال پربیننده و پر طرفدار Luther و فیلمهای Thor و Prometheus و ۲۸ Weeks Later را در خاطر داریم همچنین فیلمهای بسیار مهم او در آینده Pacific Rim و قسمت دوم Thor میباشند .
نلسون ماندلا یکی از سیاستمداران محبوب جهان است که او در راه مبارزه با حکومت آپارتایدی آفریقای جنوبی به مبارزه برخواست و ۲۸ سال از عمرش را در زندان انفرادی گذراند اما پس از آزادی حکومتی دموکراسی در افریقای جنوپی پایه گذاری کرد و در دهه ی ۹۰ میلادی رئیس جمهور این کشور شد و صلح دوستی او در آن زمان و حالا زبانزد خاص و عام بوده و هست . اما فعلا مشخص نیست ادریس آلبا چه دوره ای از زندگی نلسون ماندلا را بازی میکند شاید از جوانی تا پیری او و شاید قسمتی از زندگی او داستانی باشد که ادریس آلبا در آن ایفای نقش کند به هر حال همه ی سایتهای خبری و خبرگذاری ها این فیلم را مهم نامیده اند و بازیگرانش را مستعد درو کردن جوایز !
Justin Chadwick کارگردان و بازیگر سریال ساز این فیلم را کارگردانی کرده که پیش از این نامزد دریافت جایزه ی امی شده است همچنین فیلمنامه نویسی این اثر توسط William Nicholson یکی از فیلمنامه نویسان مشهور هالیوودی که دو بار نامزد اسکار شده و فیلمهای مهمی را نوشته مانند آخرین نسخه ی بینوایان اثری از تام هوپر ، Gladiator وFirst Knight که او هم به احتمال فراوان برای نویسندگی این اثر روی خوش جایزه های زیادی را ببیند .
پس تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۳ منتظر اکران این فیلم باشید و همچنین منتظر خبرهای تکمیلی در مورد داستان این اثر و جزئیات دیگری از این فیلم از جانب ما بمانید .

منبع:AriaMovie