بعد از مدتها انتظار تاریخ اکران فیلم بیوگرافی Grace of Monaco با بازی نیکول کیدمن و نویسندگی آرش عامل فیلمنامه نویس ایرانی اعلام شد . این فیلم قرار است در تعطیلات کریسمس ۲۰۱۳ و در تاریخ ۲۷ دسامبر به اکران برسد تا شانس شرکت در جشنواره های مختلف فیلمهای سال ۲۰۱۳ و اسکار و گلدن گلوب را داشته باشد ، پیش از این قرار بود این اثر در سال ۲۰۱۴ به اکران برسد که این خبر زودتر اکران شدن این اثر باعث خوشحالی اهل سینما و طرفداران نیکول کیدمن خواهد شد .
داستان این اثر بیوگرافی درباره ی یکی از مهمترین زنان بازیگر هالیوود در دهه های ۶۰ و ۵۰ میلادی با نام گریس کِلی میباشد و عمده ی اتفاقات این فیلم در بین دسامبر ۱۹۶۱ تا نوامبر ۱۹۶۲ رخ میدهد و نیکول کیدمن ۴۵ ساله باید نقش این زن را در ۳۲ سالگی ایفا کند ، داستان از آنجا شروع میشود که گریس کلی که بازیگری نامی میباشد و بازیگری را در فیلمهای اسطوره اش آلفرد هیچکاک دنبال میکند به یکباره بازیگری را رها میکند و همسر پادشاه موناکو با نام پرنس رنیه سوم میشود و بعد از اینکه او شش سال از دنیای سینما فاصله گرفته است و گریس کلی از همسرش دو فرزند دارد ، دوگل رهبر فرانسه به پادشاه کشور موناکو شش ماه فرصت میدهد تا قوانین مالیاتی را از نو تعریف کند و مالیات به کشور فرانسه را افزایش دهد که این امر باعث تیره و تار شدن روابط بین دو کشور میشود و گریس کلی نقشی حیاتی و بسیار مهم در جلوگیری از شدت گرفتن این تنشهای بین دو کشور ایفا کرد و باعث شد این اختلافات به جنگ بین دو کشور منجر نشود . لازم به ذکر است که در اواسط دهه ی پنجاه میلادی شایعاتی مبنی بر ازدواج محمد رضا شاه پهلوی و گریس کلی به گوش میرسید که در نهایت این ازدواج توسط محمد رضا شاه به خاطر اعتراضات بعدی این اتفاقات عملی نشد و این امر به فراموشی توسط وی سپرده شد .
از نکات خیلی مهم این اثر نویسندگی فیلمنامه توسط آرش عامل میباشد که پیش از این فیلم Erased را فیلمنامه نویسی کرده و این فیلم دومین پروژه ی سینمایی اوست و او همچنین فیلمنامه ی دومین قسمت I Am Legend را نوشته است که تاریخ اکرانش فعلا مشخص نیست . کارگردان این اثر Olivier Dahan فرانسوی میباشد که در کارنامه ی هنری خود فیلمهای Ghost River و Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse را دارد و فیلمهای زیادی ساخته است .
نقش آلفرد هیچکاک را در این فیلم Roger Ashton-Griffiths ایفا خواهد کرد که پیش از این مورد اعتراضات تهیه کنندگان فیلم هیچکاک قرار گرفته بود و آنها گفته بودند که ایفا کردن نقش هیچکاک توسط یک بازیگر درجه دو روی فیلم آنها هم اثر میگذارد اما پاسخ تهیه کنندگان فیلم گریس کلی این بود که نقش هیچکاک در این فیلم بسیار کوتاه و یکی دو سکانس هست و ما نمی توانیم از بازیگری نام آشنا در این فیلم استفاده کنیم . نیکول کیدمن از این که نقش گریس کلی را ایفا میکند بسیار خوشحال است و میگوید فیلم نشان دهنده ی انسانیت فوق العاده ی گریس کلی و هراس ها و سستی هایی از زندگی اش را به نمایش میگذارد که باعثش ترک گفتن شغل مقدس بازیگریست اما او با همه ی این اتفاقات کنار آمده و یک کار سیاسی مهم که مردم موناکو به آن میبالند را انجام میدهد .
خیلی جالب است که از هم اکنون در سایت های سینمایی ، Nicole Kidman و این فیلم را یکی از نامزدین اسکار و گلدن گلوب میدانند ولی باید نشست و منتظر این فیلم در ۲۷ دسامبر بود . دیگر بازیگران این اثر Tim Roth در نقش پادشاه موناکو ، Milo Ventimiglia و Frank Langella و Parker Posey و Paz Vega میباشند .
منتظر این فیلم در اواخر امسال در ۲۷ دسامبر باشید .منبع:AriaMovie