جی جی آبرامز اعلام کرد مایل است فیلمی سینمایی بر اساس قصه بازی ویدئویی و کامپیوتری پرطرفدار «پورتال»(دالان) کارگردانی کند. او در شرایطی صحبت از علاقه*اش برای کارگردانی «پورتال» می کند که قرار است قسمت جدید «جنگ*های ستاره*ای» را بسازد.

گیب نیوبل مسئول شرکت کامپیوتری والده -که خالق بازی ویدئویی «پورتال» است- از صحبت*های آبرامز استقبال کرده است.

وی گفته است آمادگی کامل دارد تا این نسخه سینمایی را با همکاری شرکت فیلم*سازی آبرامز (شرکت بد روبات) تهیه و تولید کند.

به گفته نیوبل: «ما از شنیدن حرف*های آبرامز شگفت*زده و هیجان*زده شده*ایم. برایمان خیلی جالب است که درباره تولید فیلم سینمایی «پورتال» صحبت کنیم.»

بازی ویدئویی پورتال در سال 2007 برای اولین بار منتشر شد و بلافاصله مورد توجه دوستداران بازی*های کامپیوتری قرار گرفت.

خط اصلی قصه این بازی درباره یک آزمایش مهم و محرمانه است که بر اساس آن می*توان دالانی در دل کهکشان ایجاد کرد. هنوز معلوم نیست آبرامز چه زمانی قصد دارد نسخه سینمایی «پورتال» را جلوی دوربین ببرد.

در حال حاضر ،این پرسش مطرح است که او اول این فیلم را کارگردانی می*کند یا قسمت هفتم مجموعه فیلم «جنگ*های ستاره*ای» را جلوی دوربین خواهد برد.

نکته*ای که رسانه*های گروهی درباره*اش صحبت می*کند این است که هنوز فیلم*نامه*نویسی برای کار نگارش فیلم*نامه «پورتال» انتخاب نشده است.

جی*جی آبرامز در حال حاضر قسمت دوم مجموعه فیلم «سفرهای ستاره*ای*» را آماده اکران عمومی دارد، که نسخه احیا شده این مجموعه فیلم موفق دهه هشتاد میلادی است.

قسمت تازه فیلم با نام «سفرهای ستاره*ای به درون تاریکی» به روی پرده سینماها می*رود و از حالا، از آن به عنوان یکی از امیدهای اصلی جدول گیشه نمایش سینماها در فصل تابستان پیش رو اسم برده می*شود.

کریس پاین و زاخاری کوئینتو برای دومین بار در این مجموعه فیلم، در نقش دوران جوانی*اش کاپیتان کرک و آقای اسپاک بازی کرده*اند.
--------------
منبع: فارس