• "موانا" از استعدادهای دریانوردی خود استفاده میکند تا به یک جزیره ی افسانه ای برود و قهرمان او، "مائویی" نیز در این ماجراجویی او را همراهی میکند.

 • یک جراح با استعداد اما متکبر و مغرور که پس از حادثه ای ناگوار شغلش را از دست می دهد، راه تازه ای را پیش روی زندگی اش می بیند. او توسط یک جادوگر آموزش هایی را فرا میگیرد تا از دنیا در برابر افراد شرور محافظت کند.

 • فیلم ماجرای افسر اطلاعاتی مکس (برد پیت) می باشد که در سال 1942 و در شمال آفریقا با یک مبارز نیروی مقاوت فرانسه بنام ماریان (ماریون کوتیار) در پشت خطوط دشمن آشنا می شود. آنها رابطه ی صمیمانه ای را با هم آغاز میکند اما فشار جنگ این رابطه را تهدید میکند...

 • یک پسر پنج ساله هندی هزاران کیلومتر دور از خانه اش، در خیابانهای کلکته گم می شود. او مخاطرات زیادی را پشت سر می گذارد و سرانجام زوجی در استرالیا او را به فرزند خواندگی قبول میکنند. 25سال بعد او عزم خود را جزم میکند تا خانواده ی گمشده اش را پیدا کند...

 • این فیلم داستان مردی سیاه پوست را از دوران کودکی تا بزرگسالی روایت می کند که در شهر میامی و سردرگم در گرایش جنسی با شرایطی سخت بزرگ می شود.

 • سوزان یک گالری دار موفق است که به طور اتفاقی با رونوشتی از رمان منتشرنشده ی شوهر سابقش تام مواجه می شود که حاوی مطالب خشونت آمیز و یک انتقام نمادین است...

 • «سلن» (کیت بکینسیل) میجنگد تا به نبرد میان قبیله لایکن و جناح خون آشامی که به او خیانت کردند، پایان دهد...

 • داستان فیلم درباره مرد جوانی به نام لی چندلر است که پس از مرگ برادرش جوئی، مجبور می شود حضانت پسر برادرش را برعهده بگیرد و می بایست به این منظور به شهر زادگاه خود بازگردد. چندلر که خیلی راغب به بازگشت نیست، در هنگام ورود به شهر با افراد مختلفی از جمله همسر سابقش رندی، که ...

 • فیلم بر اساس داستان واقعیِ یک مخالف جنگ و پزشک ارتش آمریکا به نام دزموند داس (اندرو گارفیلد) است که حاضر نمی شود سلاحی حمل کند، اما طی نبرد اوکیناوا در جنگ جهانی دوم با وجود شلیک های بی وقفه ی دشمن، یک تنه جان بیش از ۷۵ نفر از هم رزمانش را نجات می دهد...

 • کانر (لویس مک دوگان) پسربچه ای است که مشکلات زیادی را تحمل می کند. مادر او (فلیسیتی جونز) در حال دست و پنجه نرم کردن با سرطان است و در مدرسه نیز قلدرها دست از سرش بر نمی دارند. با اینحال یک شب هیولای درختی غول پیکری نزد او می آید و معامله ای را با کانر انجام می دهد که...

 • خوش آمديد

  ورود / ثبت نام

  خوش آمديد

  ورود / ثبت نام

  هم اکنون وارد انجمن شويد

  • به وب سایت رسانه کوچک خوش آمدید
  LilMedia New Domain lilvpn
  نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
  1. #1

   تاریخ عضویت
   آذر ۱۳۹۱
   شماره عضویت
   49
   نوشته ها
   1,286
   پسندیده : 82
   مورد پسند : 269 بار در 91 پست

   با ۶۰۰,۰۰۰ تومان، خودروی خود را بدون نیاز به راننده هدایت کنید

   گروه روباتیک حرکت دانشگاه آکسفورد که به اختصار MRG نامیده می*شود، موفق به ساخت سیستم هدایت خودکاری برای خودروها شده که در حال حاضر می*تواند با صرف هزینه*ای حدود ۷۷۰۰ دلار بر روی خودروهای تولید شده نصب شود. این بخش روباتیک که از سیستم*های سخت*افزاری و نرم*افزاری متداول بهره می*گیرد و برای شروع روی نیسان LEAF نصب شده، به سادگی می*تواند هدایت خودرو را در مسیرهای روتین روزانه به عهده بگیرد.

   در حال حاضر استفاده از بخش*های هوشمند در خودروها در سطوح مختلفی دیده می*شود. تعدادی از خودروها که اغلب گروه لوکس و گران*قیمت بازار را شامل می*شوند، بخش*های کمکی برای هدایت یا پارک خودرو دارند و نمونه*های دیگری را می*شناسیم که می*توانند به شکل کاملا خودکار حرکت کنند؛ اما هنوز چندان متداول نشده*اند. با این حال استفاده از خودروهای خودکار آنقدر مورد توجه قرار گرفته که تعدادی از ایالت*های آمریکا تصمیم دارند برای استفاده از آن*ها قوانین تازه*ای را وضع کنند. (تاکنون تنها دو خودروی هوشمند گوگل و استنفورد موفق به دریافت مجوز حرکت در ایالت*های کالیفرنیا و نوادا شده*اند). این وسایل نقلیه خودکار می*توانند در سفرهای شهری یا جاده*ای مورد استفاده قرار بگیرند؛ اما مطمئنا نیازمند نرم*افزارهایی بسیار پیچیده و سیستمی پرهزینه خواهند بود.
   تیم ۲۲ نفره MRG به رهبری دکتر پل نیومن و دکتر اینگمار پزنر تلاش کرده سیستم هدایت خودکاری را طراحی کند که به مراتب ارزان*تر از نمونه*های کنونی است و می*تواند در خودروهای تولیدشده مورد استفاده قرار بگیرد. برای این منظور سیستم طراحی شده باید جامع و بدون نیاز به راهنمای هدایت یا زیرساخت*های پیچیده باشد، از مواد موجود در بازار تهیه شود و از هوش مصنوعی برخوردار باشد.
   تجهیزات معمولی
   خودرویی که برای نصب این سیستم انتخاب شده نمونه*ای از نیسان LEAF اصلاح*شده است. برای این خودروی اصلاح شده امکان استفاده از شرایط نیمه خودکار پیش*بینی شده تا در زمان لازم بتوان هدایت آن را به سیستم هوشمند سپرد.
   فناوری مورد استفاده توسط این گروه مبتنی بر «ادراک خودکار» است. در این روش خودرو مسیر حرکت را یاد می*گیرد و با نظارت لحظه*ای بر فضایی که دارد در آن حرکت می*کند، تصمیمات بعدی برای ادامه حرکت را اتخاذ خواهد کرد. در این سیستم به دو دلیل از جی.پی.اس استفاده نمی*شود، یکی اینکه همیشه در دسترس نیست و مورد دوم اینکه ممکن است اطلاعات دریافتی به اندازه کافی دقیق نباشد. در این سیستم هدایت و ناوبری در عوض از یک جفت دوربین استریو (سه*بعدی*بین) که در خودرو نصب شده و دو اسکنر لیزری که در سپر جلو و عقب خودرو تعبیه شده*اند، استفاده می*شود.
   حسگرهای به کار گرفته شده، داده*های دریافتی را به سه کامپیوتر که قلب سیستم هدایت و کنترل خودکار خودرو را تشکیل می*دهند، ارسال می*کنند. یکی از این سه رایانه یک دستگاه آی*پد است که نقش رابط کاربری را بازی می*کند. این بخش به راننده نشان می*دهد آیا خودرو مسیر حرکت را به درستی درک کرده و او را برای قرار دادن خودرو در حالت خودکار هدایت می*کند. اگر مانعی در مسیر باشد یا شرایط خاصی پیش بیاید که دخالت عامل انسانی اجتناب*ناپذیر باشد نیز این رایانه راننده را مطلع خواهد کرد. این آی*پد توسط یک LLC یا «ناظر سطح پایین» مانیتور می*شود؛ اما بخش اصلی کار هدایت و کنترل خودکار به عهده MVC یا کامپیوتر اصلی وسیله نقلیه است. هر سه بخش تشکیل*دهنده سیستم هدایت و کنترل خودکار در صندوق عقب خودرو تعبیه شده و با یکدیگر به شکل هماهنگ عمل می*کنند. اگر موقعیتی پیش بیاید که این سه رایانه همگام عمل نکنند، از سرعت خودرو کاسته شده و در نهایت متوقف خواهد شد.
   هوش مصنوعی
   در حقیقت این حسگرها و کامپیوترهای به*کار گرفته*شده، نقشه*ای سه*بعدی را از مسیر ایجاد می*کنند که توسط داده*های متعددی مانند شکل علائم راهنمایی و رانندگی و محل استقرار آن*ها، علائم ترافیکی و چراغ*های راهنمایی، اطلاعات جاده*ای و حتی تصاویر هوایی کامل می*شود. سیستم می*تواند با تغییر هر یک از این اطلاعات، داده*های تازه را از طریق اینترنت دانلود کند و تا زمانی که برای حرکت در مسیر روتین آموزش ندیده باشد، امکان استفاده از هدایت خودکار خودرو وجود نخواهد داشت.
   این سیستم علاوه بر این از احتمالات و یادگیری ماشین استفاده می*کند تا الگوهای ریاضی را بسازد و کالیبره کند که به آن چگونگی ناوبری و هدایت خودرو را آموزش می*دهند. این سیستم خودکار فضای پیش*رو را برای شناسایی حرکت خودروها، عابران پیاده و موانع احتمالی هر ثانیه ۱۳ بار و تا شعاع ۵۰ متری بررسی می*کند و تمامی خودروها یا افرادی را که مشغول به حرکت هستند، همراه با مسیر حرکتشان شناسایی خواهد کرد. اگر مانعی در سر راه خودرو تشخیص داده شود، سیستم خودرو را متوقف می*کند و زمانی که مانع از سر راه آن کنار رفت به حرکت ادامه خواهد داد. راننده می*تواند با پا گذاشتن روی ترمز کنترل و هدایت خودکار خودرو را متوقف کرده و خود به رانندگی ادامه بدهد. تیم طراحی این سیستم می*گوید راننده خودکار تولیدشده توسط آکسفورد درست مثل یک کنترل کروز پیشرفته عمل می*کند.
   محققان این پروژه پیش*بینی می*کنند به زودی استفاده از آن در خودروهای تولیدشده و هماهنگ کردن خودروهای آتی با این سیستم خودکار آغاز شود. آن*ها می*گویند این سیستم ۵ هزار پوندی در صورتی که به تولید انبوه برسد برای هر یک از رانندگان حدود ۱۰۰ پوند یا ۱۵۵ دلار هزینه خواهد داشت.