دانش همیشه کلیدی برای خلق سکانس ها و صحنه های حیرت آور و در عین حال کاملا طبیعی، بوده است و در امتدادش پیشرفت سینما. گروهی که در فیلم "هابیت: سفری غیر منتظره" کار کردند، توانستند جایزه "نوآوری و دانش برتر" سال را از آن خود کنند. مراسم اهدای این جایزه یک شنبه شب انجام پذیرفت.
چنین نوآوری های فنی بسیار به ندرت روی می دهد.ولی سیمون کلاترباک، جیمز جیکوبز و دکتر ریچارد دورلینگ با دوباره زنده کردن کارکتر گالوم توانسنتد خود را در آن واژه "بسیار اندک" جای دهند! به خصوص برای پوست و حرکات این کارکتر. این فناوری گالوم را بسیار واقعی تر ساخته است تکنیکی که سازندگان از آن به عنوان Tissue یاد می کنند، یعنی: فیزیکی بر اساس عملکرد کارکتر شبیه سازی شده!. این فناوری براساس کالبد شکافی اعضای کارکتر، با هدف ساخت و شبیه سازی آن، کار می کند. بی شک این افتخاری دیگر برای کمپانی weta است. کمپانی که زیر نظر پیتر جکسون، فیلم هایی چون سه گانه ارباب حلقه ها، کینگ کونگ، آواتار و...را پوشش بصری داده است.
در این بین نباید نقش تایین کننده این موفقیت یعنی اندی سرکیس را فراموش کنیم، شخصی که با بازی در نقش صد ها شخصیت موشن کپچر و دیجیتالی نبوغ خود را در این عرصه نمایان ساخته است. در همین رابطه ویدئویی دیدنی در رابطه با چگونگی ساخت کاراکتر گالوم ساخته شده است که شما را به دیدن آن دعوت می نماییم. لینک دانلود (اینجا)



برندگان جایزه "بهترین دانش و نو آوری سال" برای فیلم "هابیت: سفری غیر منتظره"


--------------------
منبع: نقد فارسی