اتحادیه فیلمبرداران آمریکا (ASC) با اهدای جایزه اولش به فیلم "اسکای فال" یا "سقوط آسمانی"، به "بازی تاج و تخت" و "ویلفرد" هم در بخش تلویزیونی جایزه داد. فیلمبرداری راجر دیکینز در فیلم "اسکای فال" جایزه بیست و هفتمین مراسم اتحادیه فیلمبرداران آمریکا را که دیروز یکشنبه در هالیوود برگزار شد از آن خود کرد.

دیکینز از نامزدهای مطرح دیگری مانند دنی کوهن برای "بینوایان"، جانوس کامینسکی برای "لینکلن"، شیموس مک گریوی برای "آنا کارنینا" و کلادیو مراندا برای "زندگی پای" پیشی گرفت.

چهار تن از نامزدهای ای. اس. سی. یعنی دیکینز، کامینسکی، مک گریوی و میراندا نامزد جایزه فیلمبرداری اسکار هم شده*اند. پنجمین نامزدی اسکار به رابرت ریچاردسون برای فیلم "جانگوی از رها شده" رسید.

از 10 برنده پیشین جایزه ای.اس.سی، پنج نفر آنها موفق به دریافت جایزه اسکار فیلمبرداری هم شده*اند.

طی این مراسم، دین سلمر که برای فیلم "با گرگ*ها می*رقصد" اسکار برده بود و همچنین نامش در فیلم "آپوکالیپتو" هم حضور داشت، جایزه یک عمر تلاش ای.اس.سی را دریافت کرد.

رادنی چارترز که برای سریال "24" دوبار نامزد دریافت جایزه امی شده، دریافت کننده جایزه یک عمر تلاش در زمینه تلویزیون بود، و جایزه تلاش بین*المللی هم به رابی مولر که فیلمبرداری "پاریس، تگزاس" را در کارنامه دارد، رسید.

جایزه مدیر اصلی هم به کرتیس کلارک اهدا شد که رییس بخش کمیته تکنولوژی ای. اس.سی بوده، و در سال 2012 جایزه مهندسی پرایم تایم امی را برای توسعه برنامه لیست تصمیم گیری رنگی ای. اس. سی. دریافت کرد.

لیست کامل برندگان به این شرح است:

راجر دیکینز برای "اسکای فال"

سریال های تلویزیونی یک ساعته: بالاس بولیگو برای سریال "سینماکس شکارشده" (اپیزود کشتار) و کرامر مورگنتاو برای سریال "بازی تاج و تخت" (اپیزود "شمال به یاد می آورد")

فیلم تلویزیونی/ مینی سریال: فلوریان هافمایستر برای نمایش پی بی اس "آرزوهای بزرگ"

سریال های اپیزودی نیم ساعته: بردفورد لیپسون برای سریال ویلفرد از شبکه اف اکس (اپیزود حقیقت" ------------ منبع: مهر