ستاره سری فیلم*های «جان*سخت» در مراسمی در پاریس نشان فرمانده هنر و ادبیات فرانسه را دریافت کرد.

بروس ویلیس سه*شنبه غروب در حالی بالاترین نشان فرهنگی فرانسه را گرفت که برای تبلیغ «یک روز خوب برای جان*سخت»، پنجمین قسمت فیلم*های اکشن «جان*سخت» در پاریس به سر می*برد.

اورلی فیلیپتی وزیر فرهنگ فرانسه گفت این نشان برای تقدیر از دستاوردهای بازیگر آمریکایی در 30 سال گذشته به او اعطاء شد.

ویلیس گفت: «باعث افتخار من است که اینجا هستم. دریافت این نشان بسیار باارزش باعث خوشحالی است.»

فیلیپتی از جان مکلن شخصیت ویلیس در سری فیلم*های «جان*سخت» به عنوان «یک قهرمان بی*میل» یاد و به فیلم*های متفاوت ویلیس مانند «قلمرو طلوع ماه»، «داستان عامه*پسند» و «شکست*ناپذیر» اشاره کرد.

فیلیپتی درباره همکاری ویلیس با فیلمسازانی چون وس اندرسن، کوئنتین تارانتینو و ام. نایت شیامالان، گفت: «او می*داند که گاهی اوقات باید از پرسونای «آدم قلچماق» خود فاصله بگیرد و با فیلمسازان شگفت*انگیز کار کند.»

ویلیس گفت: «هر وقت در پاریس هستم احساس می*کنم در خانه هستم. دوست دارم همیشه به فرانسه برگردم.»

«یک روز خوب برای جان*سخت» 20 فوریه در فرانسه روی پرده می*رود.

ویلیس در این فیلم به کارگردانی جان مور بار دیگر در نقش جان مکلن ظاهر شده و جای کورتنی، سباستین کخ، یولیا اسنیگیر و کول هاوزر دیگر بازیگران فیلم هستند.

مکلن از اولین فیلم «جان*سخت» در 1988 همیشه جایی بوده که نباید باشد و آن هم در یک موقعیت زمانی اشتباه. مهارت*ها و نوع برخورد او باعث شده او دشمن شماره یک تروریست*ها باشد.

چهار فیلم قبلی «جان*سخت» در مجموع حدود 1.1 میلیارد دلار فروختند.

ویلیس فیلم «سرخ 2» ساخته دین پاریسوت را هم آماده نمایش دارد که بر مبنای یک کتاب مصور ساخته شده و دوم اوت اکران می*شود.

نشان هنر و ادبیات در دهه 1950 با هدف تقدیر از کسانی که در ارتقاء هنر در فرانسه و سراسر دنیا نقش داشته*اند، تاسیس شد. این نشان سه درجه دارد: فرمانده، افسر و شوالیه. از برندگان قبلی می*توان به استیوی واندر خواننده و سر راجر مور، مایکل کین و دنیس هاپر بازیگر اشاره کرد.

خبرآنلاین