نام کامل : Johnny Sequoyah Friedenberg

تولد : 25 اکتبر 2002 ( 11 سال )
Boise, Idaho Unites States

دیگر نام ها ( لقب ها ) : Johnny Sequoyah

پیشه : بازیگر

کار ( های ) قابل توجه : Believe

جانی سکویا فریدینبرگ ، یک دختربچه بازیگر آمریکایی است که برای بازی در سریال Believe در نقش Bo Adams معروف و مشهور شده است .

زندگی شخصی و حرفه ای :

جانی یک بازیگر آمریکایی است که کار خودش را از سالگی شروع کرد . هرچند که او با دنیای سینما غریبه نبود ! پدرش ، تهیه کننده و کارگردان است . او کارش را به عنوان یکی از اعضای پشت صحنه فیلم ها و سریال ها به همراه پدرش شروع کرد تا اینکه برای فیلم ها ، سریال ها و البته نقش های بهتر ، تست بازیگری داد .اولین تست بازیگری که داد موفقت آمیز نبود و قبول نشد اما تست دوم بازیگری را قبول شده و نقش را بر عهده گرفت که این سریال Believe بود و جانی نقش اصلی و اول فیلم یعنی Bo Adams است که این سریال هنوز ادامه دارد . بازی در این سریال باعث شد که جانی و خانواده اش به نیویورک بروند.خود جانی میگوید : " من فکر نمی کردم که نقش را بگیرم ، فکر میکردم مانند بقیه دختر ها هستم و باید با حدود 16 دختر دیگر رقابت کنم " !
در اوایل سال 2013 ، جانی به Yonkers , New york رفت تا بتواند در سریال Believe ایفای نقشد کند .در می سال 2013 ، فصل اول سریال به پایان رسید .او در تابستان کار های زیادی را به همراه پدرش به پایان رساند .پس از آن دوباره به Yonkers ,New york برگشت تا به نقشش در سریال Believe ادامه دهد .این سریال در سال 2014 جایزه اسکار را به دلیل " بهترین کارگردانی سریال " برد .در طی همین مدت ، او در چند سریال دیگر مانند : An Unkindness of Ravens به همراه Amy Smart و هم چنین Wind Walkers که نقش دختر پدر مادر واقعی اش را یعنی Heather Rae و Russell Friedenberg بازی کرده است و مادر و پدرش ، تهیه کننده و کارگردان این سریال هستند .
وقتی که جانی ، در فیلمی بازی نمیکند و در اوقات فراغتش ، دوست دارد که ناخن هایش را لاک بزند .او هم چنین دوست دارد که وقتش را با آرایش کردن ، رقصیدن و بیرون رفتن با دوست هایش بگذراند .او هم اکنون در کلاس ششم درس میخواند .

فیلموگرافی :

• Ass Backwards (2013)
  • Wind Walkers (2013)
  • I Believe in Unicorns (2014)
  • Believe (2014)
  • Among Ravens (2014)
  • Black Eyed Dog (2014)

این مطلب بصورت اختصاصی برای " انجمن تخصصی رسانه کوچک " به نگارش درآمده و هر گونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و درج لینک بلامانع می باشد.